Türkiye’de Her 3 Kadından Biri Aldatıyor

Reklamlar

Bu sonuç gerçektende hiçte iyi değil – Türkiye’de Her 3 Kadından Biri Aldatıyor – Ülkemizin bu durumu hiçte iyi değil çünkü aldatma ve aldatılmaya çokta hoş bakmayan bir ülkeyiz ve ülkemizin manevi değerleri azalıyormu acaba diye düşünmeye başladım.

DKT Türkiye’nin yaptığı geniş kapsamlı araştırmaya göre Türkiye’de her 3 kadından biri ve erkeklerin neredeyse yarısı partnerlerini aldatıyor. Ayrıca her 100 kadından 35’i tek gecelik ilişki yaşadığını belirtirken, erkeklerde bu oran yüzde 61’e çıkıyor.

DKT Türkiye’nin prezervatif markası Fiesta’nın yaptığı araştırma, Türklerin cinselliğe bakış açılarını ve cinsel alışkanlıklarını açıkça ortaya koyuyor.

İstenmeyen gebelik ve HIV/AIDS’in azaltılmasına yönelik kurumsal misyona sahip dünyanın en büyük sosyal pazarlama kurumu olan DKT International Türkiye’nin, ülkemizdeki prezervatif kullanımına ve diğer cinsel davranışlara dikkat çekmek amacıyla 2010 yılı sonunda yaptığı Güvenli Seks araştırması çarpıcı verileri gözler önüne seriyor.

Toplam 20.078 katılım verisinin incelendiği araştırmaya göre katılımcılar istenmeyen gebelik ve HIV/AIDS konularında endişe duyuyor ancak katılımcılar arasında prezervatif kullanımı oldukça düşük.

Katılımcıların yüzde 71’i son kez seks yaptıklarında kondom kullanmadıklarını belirtiyor.

Ayrıca katılımcıların 3’te 1’i prezervatif alırken utanıyor.

Erkekler aşka inanmıyor!

Araştırma cinsellikle ilgili konularda cinsiyetler arasındaki farklılıklara da dikkat çekiyor.

Örneğin cinsel ilişkiye girmek için aşkın gerekliliğine inanan erkeklerin oranı yüzde 18’de kalırken, kadınların yüzde 62’si cinsel birliktelik için âşık olmanın şart olduğunu düşünüyor.

Erkeklerin tek gecelik ilişki yaşama oranı yüzde 61’ken, kadınlarda bu oran yüzde 35.

Ertesi gün ismi hatırlanmayan biriyle seks yapma oranı erkeklerde yüzde 28’ken, kadınlarda ise yüzde 13.

Alıntı: Ekolay

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.