Topuklu Ayakkabının Zararları

Reklamlar

Topuklu Ayakkabının Zararları

Kadınların en sevdiği ayakkabı çeşitlerinden biriside topuklu ayakkabılardır ve bu öylesine son zamanlarda yaygınlaştı ki herkes giyiyor artık diyebilirim. Hatta bazıları varki yolda yürüyemiyorlar ama nedense ısrarcı bir şekilde giymeye devam ediyorlar. Peki topuklu ayakkabıların zararlarını biliyor musunuz?

topuklu-ayakkabinin-zararlari
ABD’deki Teksas Masaj Tedavisi Merkezi Başkanı, refleksoloji uzmanı Mara Nicandro, her 10 kadından 8’inin dar veya yüksek topuklu ayakkabı giymekten dolayı ayaklarında ağrı sorunları yaşadığını ve bu ağrının da strese yol açabileceğini söyledi. Nicandro ayak parmaklarının etrafının ovulmasının baş bölgesini, topuğun ovulmasının göğsü ve ayağın ortasının ovulmasının da karın bölgesini rahatlattığını belirtti.

Diğer stres ve ağrı önlemleri ise şöyle:

-Brokoli gibi lif zengini besinleri tüketmek, mide ağrılarına iyi gelir.

-Egzersiz ve yoga yapın, omuz ağrılarınız dinsin.

-Boyun tutulmasına hidroterapi yapın. 10-60 saniye boyunca ağrıyan kaslarınıza soğuk su tutun. Ağrıya neden olan laktik asit gibi toksinler yok olacaktır.

-Limonlu sıcak su içmek cildi toksinlerden arındırır.

-Sahte de olsa gülün, beyniniz gülmeyi her zaman olumlu algılar.

-Yorgunluğa karşı kas egzersizleri yapın.

-Baş ağrısını nefes egzersizleriyle yenebilirsiniz. Günde 10 dakika boyunca konsantrasyon içinde düzenli nefes alıp vermek kan dolaşımını düzenleyecektir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.