Oje sürmenin incelikleri

Reklamlar

Oje Sürmenin incelikleri Oje sürmenin teknikleri oje sürmenin püf noktaları

Hanımlar bu yazımızda sizlere kısa oje sürmenin incelikleri ve değişik oje sürme teknikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Kadınların çoğu oje sürmeyi sever. Yıl boyunca hem ayak hem de el tırnaklarını ojeye maruz bırakabilirler. Genel tercih olarak kadınlar el ve ayaklarında aynı renk oje kullanmaktadırlar. Ama bu tamamen tercihe bağlıdır. Fakat tavsiye edilen her iki tırnak bölgesindeki oje seçiminin aynı paralelde olmasıdır.

Kadınların oje sürmeyi sevdiklerini belirttik. Fakat bu uygulamada da dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Sene boyunca özelliklede yaz aylarında kadınlar hemen hemen her gün oje kullanır. Ancak tırnaklarınızın da hava almaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden Kış ayalarında yaklaşık bir ay ya da kırk gün süreyle el ve ayak tırnaklarınızı ojesiz bırakmanız gerekir.

Oje sürülmeyerek sararan tırnakların nefes alması sağlanmalıdır. Ayrıca oje kullanan kadınların ojenin altına koruyucu sürmeleri önerilmektedir. İçerisinde minicik tanecikleri olan, özel olarak üretilmiş koruyucular mevcuttur. Gözle görülmeyecek kadar küçük olan tanecikler el ve ayak tırnakların oje altından nefes almasını sağlar.

Bu işlem sayesinde tırnakların sararması engellemiş olur. Böyle bir işlem uygulamıyorsanız özellikle koyu renk ojelerden uzak durmalısınız. Çünkü koyu renk oje, ayak sürekli kapalı kaldığı için değiştirilmez ve bu durum daha çok yıpranmaya neden olur. Buda tırnak için olmaması gereken bir durumdur. Bu yüzden koruyucu kullanılması tavsiye edilir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.