Mehmet Öz Genç Kalmanın Sırları

Reklamlar

Dr. Mehmet Öz genç kalmak ve her zaman kendini genç hissetmek için neler yapılması gerektiğini sağlıklı yaşamın sırlarını bizlerle paylaştı.

Mehmet-Oz-genc-kalmanin-sirlariBir çok uzman bu konuda bir şeyler söyledi sağlıklı ve genç kalmak için neler yapılması gerektiğini belirtti ve bizde yayınladık ama Mehmet Öz biraz daha farklı şeylerden bahsediyor.

– Domates ve diğer renkli sebzeleri yemenizin sizin için yararlı olduğu bir sürpriz değil. Peki, neden olduğunu biliyor musunuz? İçeriğinde bulunan güçlü antioksidanlardan flavonoid ve karetonaid sayesinde serbest radikallerin vücudunuzda oluşturacağı zararları minimuma indirirler.

– Özellikle yemeniz gereken sebze ve meyveler arasında kırmızı üzüm, domates, kırmızı yaban mersini ve soğan bulunur. Özellikle domatesi pişmiş yemeniz sizin için çok daha yararlı.

– Haftada 10 ya da daha fazla yemek kaşığı domates sosunun kansere karşı etkili olduğu biliniyor. Kanserle mücadelede en önemli dostlarınızdan biri olan likopen maddesinin harekete geçmesi için domatesin pişirilmiş olması gerekli.

– Haftada 3 porsiyon kadar balık, kanda pıhtılaşmayı önleyerek damar tıkanıklığı riskini düşürür. İçinde bulunan Omega-3 asitlerinden maksimum faydayı alabilmeniz için somon, dil balığı ve alabalığı tercih edin.

– Günlük 500 ml içilecek yeşil çayın kalp ve damar hastalıklarını yüzde 26 oranında azaltıldığı yeni bir çalışmada belirlendi. Tabii ki yeşil çayın dozajı arttırıldıkça korunma oranı da artar. Hem erkekler hem de kadınlara koruma oluştursa da, son çalışmanın ışığında bu korumanın kadınlar üzerindeki oranının çok daha fazla olduğu belirtiliyor.

– Yoga yapmak sizin için sağlıklı bir alternatif yol olabilir. Yapılan bir araştırmada yoga egzersizlerinin LDL seviyesini bir yıl içinde yüzde 26’ya kadar düşürebildiği belirlenmiş.

– Yoga egzersizi, duruş ve esneme hareketlerinden oluşur. Tek ayak üzerinde durup gözlerinizi kapatın. Dengenizi kaybetmeden duracağınız her an sizin daha genç bir beyine sahip olduğunuzu kanıtlar. Eğer 45 yaş ve üzeriyseniz, 15 saniyelik bir denge duruşu gayet iyidir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.