Kadınların erkeklerde aradığı özellikler

Reklamlar

Kadınların erkeklerde aradığı özellikler – Sevgili Nazlım kullanıcıları kadınların erkeklerde aradığı özellikleri merakmı ediyorsunuz. İşte size kadınların erkeklerde aradığı değişik özellikler.

Kadınların ideal erkek tanımı değişti: 30-45 yaş arası, 1.77 metre ya da daha kısa boylu, koyu renk saçlı erkekler, yemek yapması ve sanatla ilgilenmesi gibi etmenler tercih sebebi.

İngiltere’deki pazar araştırmaları şirketi OnePoll’ün yaptığı son araştırmada, kadınların kendileri için doğru erkekten beklentilerinin ortalama özellikleri geçmediği ortaya çıktı. Birçok yaş grubundan 3 bin kadınla yürütülen ankette, kadınlar, 30 ila 45 yaş arasında, 1.77 metre boyunda, koyu saçlı, iyi yemek yapan, tam zamanlı çalışan ve sanatın bir alanıyla da ilgilenen bir erkeği ‘ideal’ olarak tanımladı.

Ankete katılan her 10 kadından 6’sı, idealize ettiği erkek tipini, uzun boylu bir erkeğe tercih etti. Ankete sponsor olan Orangina şirketini bile şaşırtan ilginç sonuçların tamamı şöyle:

– İdeal erkeğin yaşı, kadınların yüzde 23’ü için 20’li yaşlarken; yüzde 58’i için 30 ila 45 yaş arasını kapsıyor.

– Kadınların yüzde 40’ı ideal erkek boyunun 1.77 metre veya daha kısa olabileceğini düşünüyor.

– Kızıl saçlı erkek yüzde 2’lik dilimin tercihiyken, koyu renkli saç tercih eden kadınların oranı yüzde 80.

– Yüzde 13 oranında kadın ideal erkeğin sanatla ilgilenmesini tercih ederken, işadamı olmasını tercih edenlerin oranı yüzde 23.

Sonuçları inceleyen uzmanlar, sadakate, evcimenliğe, romantizme, mizah anlayışına önem veren ve kendisinden çok da uzun olmayan erkekleri tercih eden kadınların söz konusu ‘doğru erkek’ olduğunda fiziksel özelliklere öncelik vermediğini ifade etti.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.