Estetik Operasyon Yaptıracaklar Bahar Aylarına Dikkat

Reklamlar

Yaz için Estetik Operasyon yaptırmak isteyenlerin şu bahar aylarında dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır. Peki ilkbahar aylarında estetik operasyon yaptıracak olanlar nelere dikkat etmelidirler. Vucutlarının hangi bölgelerinde bu estetik operasyonları yaptırmalılar yada yaptırmamalılar.

İlkbaharın doğaya verdiği canlılıkla birlikte siz de bedeninize canlılık katarak yeni bir mevsime yenilenmiş bir yüz ve vücut ile merhaba diyebilirsiniz. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, estetik işlemler için seçilen mevsimin önemli olduğunu belirterek, her mevsim estetik operasyonların yapılabildiğini ancak yaz aylarına girmeden yapılan operasyonların sağlık ve iyileşme açısından önemli avantajları olduğunu vurguluyor. İşte Kışlaoğlu’nun burun, yüz ve kombine estetik ameliyatlar için bayanlara tavsiyeleri…

Burun ameliyatı için en ideal zaman…

Burun dahil bütün estetik ameliyatlarda en ideal zaman kış ve bahar aylarıdır. Çünkü genel olarak estetik ameliyatlardan sonra cildiniz güneşe karşı hassaslaşacak ve 1-1,5 ay sıcak ve yakıcı güneşten korunmanız gerekecektir. Bu işlemlerin kış ve bahar mevsiminde yapılması, daha az ödem oluşması nedeniyle çok önemlidir. Ayrıca Şubat veya Mart ayında yapılan burun operasyonları Haziran ayında tam anlamıyla iyileşme göstereceği için daha çok tercih edilmelidir. Operasyon sonrası izlerin geçmesi için de yeterli süre olacağından kişi yaz mevsimini daha pürüzsüz ve taze bir cilt ile karşılar.

Yüze dikkat!

Özellikle yüz bölgesine işlem yaptıranların bahar ve kış aylarını tercih etmeleri daha doğru olur. Örnek olarak lazerle leke tedavisi ve yüz gençleştirme işlemleri yaptıranların üç ay güneşten korunmaları gerekir. Diğer estetik operasyonlarda da morluklar geçtikten sonra bile güneşlenmek ciltte kalıcı güneş lekelerine neden oluyor.

Kombine ameliyatlar için tam zamanı…

Her estetik uygulama ameliyat olmamakla beraber, büyük estetik ameliyatları yaz mevsiminde yapmaktan çekiniyoruz. Yazın yapılacak ameliyatlar hastanın durumuna ve sağlık koşullarına uygun olmayabilir. Yüz germe ile birlikte karın germe ameliyatının veya meme ile karın ameliyatının birlikte yapılması gibi.

Ayrıca “liposuction”da da hastaya korse giydirmek zorunda kaldığımız için sıcaklar onları zorlayabiliyor.

Yüz germe, göğüs küçültme veya dikleştirme gibi hem ameliyat süresi anlamında uzun süren hem de dokunun alınmasına neden olan ameliyatların da hastanın metabolizmasını bozabildiği için yazın yapılmamasını tavsiye ediyoruz. Çünkü sıcak hastayı olumsuz etkiliyor. Ayrıca sıcak havada kanama ve enfeksiyon riskide artıyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Erol KIŞLAOĞLU

Reklamlar

"Estetik Operasyon Yaptıracaklar Bahar Aylarına Dikkat" için yapılan yorumlar

  1. burun ameliyatı   01 Haziran 2010 at 15:14

    İlk defa yapılacak rinoplasti ameliyatları genellikle 1 ila 3 saat arasında sürmektedir. Seconder rinoplasti ameliyatları ise daha uzun zaman alabilir. Genellikle çok küçük bir operasyon söz konusu olmadığı sürece lokal anestezi kullanılmaz. Tercih edilen genel anestezidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.