Boy Uzatma Egzersizleri

Reklamlar

Boy Uzatma Egzersizleri Boy Uzatma Teknikleri

Boyum kısa nasıl uzatırım diye düşünenlerden misiniz arkadaşlar. Bende eskiden boyum uzun olduğu için keşke biraz kısa olsun diye düşünürdüm. Tabi şimdi halimden oldukça memnunum ve iyiki böyleyim dostlar.

boy-uzatma-egzersizleriBoyu kısa olanlar durumlarından şikayetçi olabilirler ve boylarını uzatmak için ne yapabilirim diye düşünebilirler. İşte sizlere videolu şekilde anlatımlar ve egsersizler:

Ebru Şallı mesela örnekler vermiş arkadaşlar buyurun izleyin:

Birde milliyet gazetesinde okudum onuda paylaşayım arkadaşlar:

Sağlıklı Gelişim ve Boy Uzatmak için Basit Egzersizler

Bir Ayak Üzerinde Zıplamak: Evde TV seyrederken, parkta, sokakta, okulda tenefüslerde bile rahatlıkla yapılabilecek bir harekettir. Eller gökyüzünü gösterecek şekilde tek ayak üzerinde zıplanır. Bu hareket sol ve sağ ayak için 8’er kez yapılabilir. Bacak boyu uzatma egzersizleri sadece zıplama hareketinden ibaret değildir. Tekme atmak, bisiklete binmek, ip atlamak diğer egzersizler arasında sayılabilir.

Hareketin Faydaları: Bacakları güçlendirir. Koordinasyon yeteneğini geliştirir. Büyüme hormonu salgılanmasını sağlar.

Kedi Duruşu: Kedi duruşuna geçilir. Ellerin avuç içi yere değecek pozisyonda iken dizler, ayaklar ve eller aynı düzlemde durur. Önce sırtınızı bir dağ gibi kabartın, sonra ters yönde aşağıya doğru indirin. Bu hareket germe hareketlerine dahildir.

Hareketin Faydaları: Omuz, avuç içi, göğüs, omurga kaslarının güçlenmesine ve gerilmesine yardımcı olur. Kan dolaşımı için faydalıdır.

Asılma Hareketi: Bir çubuk ya da bardan tutunarak asılı olarak durmak. Tam bir germe hareketidir. Bardan tutan ellerden ayak ucuna kadar yerçekiminin etkisi ile bir gerilme hareketi sağlanabilir. Boy uzatma egzersizleri içinde en çok tavsiye edilen hareketlerden bir tanesidir.

Faydaları: Boy uzamasına yardımcı olacak bir germe hareketidir. Mide kaslarının sıkı olması yetişkinler için fit bir görünüm sağlar. El, kol, omuz ve göğüs kaslarını güçlendirir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.