Bacak bacak üstüne atmak selülit yapar mı

Reklamlar

Bu soruya uzmanlar cevap vermişler ve evet demişler ama peki neden bacak bacak üstüne atmak selülit yapar bu konuya açıklık getirelim bu yazımızda.

Kendine engel olamadan hala bu şekilde bacak bacak üstüne atmaya devam eden insanlarımız var özellikle kadınlar bunu çok fazla yapıyorlar.

bacak-bacak-ustune-atmakBakın açıklama da ne denilmiş:

Florence Nightingale Hastanesi dermatoloji uzmanlarından Dr. Bekir Aybey, kadınların yüzde 85-90’ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi.

Dermatolog Erçin Özüntürk kadınların yüzde 85-90´ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi. Dr. Özüntürk, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, ´25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90´ında görülmektedir´ dedi.

Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Özüntürk, ´Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor. Bacak bacak üstüne atınca dolaşımda problemler ortaya çıkıyor ve bu da selülit oluşumunu hızlandırıyor´ diye konuştu.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.