Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalı

Reklamlar

Güneş koruyucu kremler yazın bizleri güneşin zararlı etkilerinden koruyan maddelerdir. Güneş kremleri nasıl kullanılır bu yazımızda sizlere önemli olması açısından anlatmaya çalışalım arkadaşlar.

gunes-kremi-nasil-kullanilmaliÖzelikle güneş kremini sadece hassas ciltlerin değil, normal cilde sahip kişilerin de güneşin zararlı ışınlarından korunabilmesi için güneş kremi kullanması gerekiyor.

Uzmanlar, güneş kremlerini muhafaza ederken yüksek ısıda koruyucu etkisini kaybedeceğini, tıpkı ilaçlar gibi serin yerlerde saklanması gerektiği konusunda uyarıyor.

İşte güneş kremi kullanırken dikkat edilecek noktalar:
Güneş kreminin Ultraviyole ışınlarının her çeşidine karşı koruma özelliğinin olmasına dikkat edin.

Güneş kremi içerisinde çinko oksit, dioksit, avobenzon ekamsül, türü gibi UV –A güneş ışınlarının etkisini azaltan özellikte maddeler olmasına özen gösterin.

Güneş kremlerinin tarihlerini kontrol edin. Güneş kremleri yalnızca 6 ay etkisini ve tazeliğini korur.

Güneş ışınlarının dik geldiği 11:00- 15:00 saatleri arasında güneş altında olmamaya özen gösterin. Bu saatler arasında direkt olarak güneş ışınına maruz kalmak cilt kanserine sebep olabilir.

Güneş kremini bilindiği gibi ovalayıp, yedirerek sürmeyin. Kremi bu şekilde kullanmak özelliğini en aza indirir ve deri güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalır.

Vücuda yayılarak sürülen güneş kremleri, ter bezlerinde birikerek korunma özelliğini en aza indirir ve cilt kanserine sebep olur.

Yüz için 50 faktör ve üzeri güneş kremleri seçin.

Güneş kremlerinin etkisi kısa sürede azaldığı için sık sık vücudunuzu kremleyin.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.