Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır

Reklamlar

Evde kolay manikür nasıl yapılır püf noktaları

Manikür yaptırmak için güzellik salonlarına gitmenize gerek yok hanımlar. Manikür yapmanın teknikleri ve püf noktalarını öğrenirseniz manikürü sizde kolayca evde yapabilirsiniz.

1) Tırnaklar için yapılmış özel tahta çubuklar yardımı ile tırnak etlerini geriye doğru hafifçe itin. Bu çubuğun ucuna kütikül giderici losyon damlatırsanız daha iyi olur.

2) Çift taraflı bir törpü kullanarak, yumuşak hareketlerle tırnaklarınızı şekillendiriz. Doğru törpüleyip törpülemediğini öğrenmek için tırnaklarınızı eski bir kilotlu çorap üzerinde gezdirin. Eğer tırnaklarınız takılmıyorsa doğru yoldasınız.

3) Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi sıcak suda 15 dakika bekletin. İçine de bir miktar şampuan yada yarım limonun suyunu ekleyebilirsiniz. Etleriniz yumuşadığında ellerinizi sudan çıkart.

4) Kütikül giderici bir kremle tırnaklarınıza masaj yapın. Sıra geldi yumuşattığınız tırnak derinizi kesmeye … Bunun için kütikül makasına ihtiyacınız olacak. Çok yavaş hareketlerle yaparsanız zarar vermemiş olursunuz.

5) Asetonlu pamukla tüm tırnak yüzeyini ovun. Bir kalıntı olup olmadığını kontrol edin. Hiç bir şey kalmadığında tırnaklarınız oje için hazır demektir. Bunlardan da kurtulduktan sonra el kremiyle ellerinize masaj yapın.

6) Renk zamanı! Fırçanın üzerine küçük bir miktar oje alın ve tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Tırnak üç darbede tamamen boyanmış olmalıdır. İkinci katı sürmeden önce birkaç dakika beklemeyi unutmayın.

Reklamlar

"Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır" için toplam 8 yorum yapmış

 1. JUJU   26 Haziran 2013 at 18:51

  Başka manikür videolarını nerede bulabilirim girlsler

 2. JUJU   26 Haziran 2013 at 18:50

  Merhaba siz çok başarılısının aslında manikürü daha denemedim ve evde zeytinyağı yok fakat ay çiçek yağı var ne yapmalıyım ? Tsk…!

 3. wertyu   29 Mart 2013 at 17:40

  benm tırnaklarım kısa kısa ne yapmalıyım?

 4. pınar   24 Şubat 2013 at 14:23

  bu arada melekte çok şirin aynı zamanda biraz yaramaz

 5. pınar   24 Şubat 2013 at 14:22

  manikür yapımını bu kadar güzel anlatan birini daha önce hiç görmedim emeğinize ağzınıza sağlık … 🙂

 6. elif   30 Kasım 2012 at 00:21

  benim ellerim kucuk ve tirnaklarimda kucuk ve manukur yaapan kizin ellerine bayildim cok guzel benimde oyle olmasini istityorm ne yapabilirm tirnaklarimi sekllendirmek icin tsk

 7. ecem   12 Eylül 2012 at 11:19

  benim tırnaklarım düzgün kesilmiş bir biçimde değil n eyapmalıyım.Teşekkürler

 8. Pınar   10 Temmuz 2012 at 13:31

  Ben artık manikür yapmak istemiyorum. bundan nasıl kurtulabilirim. teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published.