Doğal Sarışın Olma Yolları

Reklamlar

Doğal sarışın olmak istiyorum ama nasıl yapabilirim bunun yolları var mı diye soruyorsunuz değil mi arkadaşlar. İşte bu yazımızda doğal yolla sarışın olmak isteyenlere önerilerimizi yazdık.

Öncelikle bir kaç kelime söylemek istiyorum bu konuda. Sarışın olmayı neden istiyorsunuz erkeklerin dikkatini çekmek için ise kendiniz gibi olmanızı tavsiye ederim arkadaşlar. Neyse konumuza dönelim.

dogal-yolla-sarisin-olmaBu konuda papatya ile yapılan bir tarif verilmiş ve okuduğum kadarıyla deneyen bir çok arkadaşımız da var.

Hazırlanışı: 1 avuç papatyayı bir demliğe koyduktan sonra üzerine çıkacak kadar zeytinyağı ilave edin.Bu karışımı çok kısık ateşte 2-3 saat benmari usulü ile kaynatın. Yaklaşık 24 saat demlendirdikten sonra süzün.

Uygulanışı: Haftada 2-3 kez bu yağı saçlarınıza sürün. Mümkünse güneşli bir yere oturun. Saçınıza herhangi bir şey sarmayın. 4-5 uygulamadan sonra sarışın olmaya başlayacaksınız. Kür yazın güneşli havalarda uygulanması daha iyi sonuç verecektir.

Bundan değişik bir tarif daha verilmiş onada bakalım:

Bir tutam kurutulmuş papatyayı cezveye koyun ve üzerini geçecek kadar zeytinyağını ekleyin.Çok kısık ateşte 2-3 dakika kaynatın.Bir gün boyunca demlenmeye bırakın.Bu yağlı karışımı saçınıza sürün ve güneşte bir müddet bekleyiniz…Bu kürü haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.