Umreye giden ünlüler ve değişen hayatlar

loading...

Bu yazımda sizlere Umreye giden ünlü isimler ve değişen hayatları hakkında kısa kısa özetler ile açıklamalar yapacağım ama önce bazı kişilere dokundurmadan da geçmek istemiyorum..

Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan ve Ali Bulaç ile birlikte Umreye gittiler ve kaç gündür gazetesinde bunu kullanıyor. Sanki Türkiyedekiler başka işi gücü yokmuş gibi Umre değerlendirmeleri yapıyorlar. Ahmet Hakan başkalarını imana getireceğine önce kendisi imana gelsin. Dakka başı dönüp dönüp duruyor bir yerlere. Bir çağdaş oldum bir geri oldum, bir batılı oldum bir doğulu oldum felan filan saçmalıyor iyice.

Sanıyorlarki bu kişiler millet hep onları takip ediyor. O yüzden de Umreye gitmişler ve bunuda gazetelerinde daha çok satmak için kullanıyorlar. Yaa Umreye gitmenin maksadı gazetenizin trajını arttırmak ise pek başaracağınızı sanmıyorum çünkü kimsenin umrunda değil bu.. Umreye Allah için gidin kendiniz için önce, gazetenizin trajı artsın diye değil..

Durum böylede olmayabilir, böyle değilse Allah beni affetsin ama ben böyle görüyorum. Neyse değişen ünlüler kimlermiş o konuya dönelim:

Podyum, sahne ve beyaz perdenin pek çok ünlü ismi umreye gitti. Kutsal topraklarda yaşadıkları duygudan sonra çoğu gece hayatına son verdi. İşte manevi dünyalarının zenginleştiğini söyleyen şöhretler…

Gamze ÖZÇELİK: Ünlü oyuncu Arka Sokaklar dizisindeki rol arkadaşı Uğur Pektaş’la evlendikten sonra umreye gitti. Şimdi 4 aylık hamile olan Gamze Özçelik, umreden sonra gece dışarı çıkmaz oldu.

Emel SAYIN: İki yıl önce kutsal topraklara giden Emel Sayın 10 günlük umre ziyaretinden sonra şunları söylemişti: “Manevi dünyamı çok zenginleştiren bir ziyaret oldu.”

Sibel CAN: Ünlü sanatçı umre ziyaretine 2007 yılında eşi Sulhi Aksüt’le gitti. Umre dönüşü oldukça duygulanan Can, “Muhteşemdi. Oradaki duygular anlatılmaz, yaşanır” dedi.

Ceylan: Türkücü Ceylan Avcı, ölen ağabeyinin oğlu Şakir Avcı (21) ile birlikte gözyaşları içinde umre ziyaretine gitti. umreden sonra sahneye çıktığı için kapanamayacağını belirten Ceylan, ”İnşallah ileriki yıllarda Allah haca gitmeyi de nasip etsin” dedi.

Yıldız TİLBE: Umre ziyareti sırasında çok duygulandığını belirten Tilbe, ” Orada kimseden alamayacağım bir enerji, huzur var. Ve bu enerji hiç kimsede yok” dedi.

Mazhar ALANSON: “Orası paslanan gönlümü dezenfekte ettiğim yer” dediği kutsal topraklara 6 kez gitti. Alanson, “Yandım Yandım” adlı şarkısını Hz. Muhammed için Mekke’de yazdı.

Cem YILMAZ: Mazhar Alanson’un telkiniyle ‘sufizm’le tanışan ünlü şovmen Cem Yılmaz da umreye gitti. Kutsal topraklarda üç gün kalan Yılmaz, eşine dostuna hurma, tespih, zemzem suyu gibi hediyelerle döndü.

Selin TOKTAY: Bir dönemin marjinal mankeni olan Selin Toktay, Kayserili işadamı Ali Rıza Özderici’yle evlendikten sonra podyumları bırakıp umreye gitti.

Yaşar ALPTEKİN: Bir dönem podyumların, dans salonlarının, film sahnelerinin en tanıdık siması olan manken ve oyuncu Yaşar Alptekin, umre ziyareti sırasında hidayete erdiğini söyledi. Alptekin şu sıralar ‘5 vakit namaz’ tişörtleriyle dikkat çekiyor.

Tags: , , , , , ,

Bu yazimiza yorumunuzu ekleyebilirsiniz Buyrun