Saddam Hüseyin ölmedimi yaşıyor mu?

loading...

Daha önceki forumuzda Saddam Hüseyin’in ölüp ölmediğine dair bir yazı yazmıştım ve yazımı sizlere resimlerle ispatlamaya çalışmıştım. İşte sizlere o yazımın arşivde kalan tekrarı;
saddam hüseyin ölmedimi
Saddam ölmemiş olabilir mi?
30 Aralık 2006 sabahı Irak’ın idama mahkum edilen devrik lideri Saddam Hüseyin’in, asılarak idam edildiği açıklanmıştı. Ancak son iddialar ortalığı karıştıracak gibi…
İştegündem.com adlı internet sitesi uzmanların görüşleri eşliğinde Saddam Hüseyin’in idamını analiz etti ve ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı.
İşte Saddam Hüseyin’in idamındaki sır perdeleri:
saddam hüseyinsaddam dublör
Neden Cep Telefonu:

Saddam Hüseyin’in asıldığı ana kadar kamera çekimi devam ediyor ama tam idam anı yok. İdam görüntüleri uzak bir noktadan çekilmiş videolu cep telefonu görüntüleri ile yayınlandı. Normal bir kamera ile çekim yapılsa idi ortam aydınlık olacağından her detay gözler önüne serilmiş olacaktı. Şayet tüm detayların çekildiği bir kayıt varsa o neden ajanslara verilmedi.
İp’in uzunluğu

Saddam Hüseyin’in asıldığı noktanın yüksekliği 2.5 ile 3 metre arasında Irak Televizyonu ile Cep telefonundan çekilen görüntülerde halatın uzunluğu dikkatleri çekiyor. O noktadan asılan bir insanın ip gerilmeden ölmesi mümkün değil, dikkat ettiyseniz cep telefonundan çekilen görüntüde Saddam’ın kafası yukarıdan çekiliyor aksine Saddam’ın kafasının daha yüksek bir noktada olması gerekmiyor muydu ?

Tabut’la Gömülme

Saddam Hüseyin’in tabutu iki kişi tarafından taşındığı ve toprağa tabutla defnedilmesi de yeni bir tartışma yaratacak . Müslümanlar cenazelerini toprağa asla tabutla defnetmezler, ama Saddam Hüseyin’in cenazesi tabutla defnedildiği söylendi.

Aile’den kimse görmedi

Saddam Hüseyin’in ailesinden hiç bir kimse idam’dan sonra Saddam’ın cesedini göremedi.

Cesed Görüntüsü

İdamın ardından Saddam Hüseyin’in battaniyeye sarılı yerde yatan görüntüleri yayınlandı. Görüntülerin sadece cep telefonu ile yayınlanması ve Televizyon kamerası kaydının olmaması

Haber’in hızı

Saddam’ın idamı ile çok hızlı bir şekilde ajanslara ve yayın kuruluşarına haber ve video akışı sağlandı. İdam’ın olşturacağı tepki’ye rağmen bu şekilde hızlı bir haberleşmenim olması bölgede yeni hesapların mı yapıldığı sorusunu akıllara getiriyor.Bu konu hakkında yapılan yorumlar:
Bahadır: Birde benzerinin asıldığı söyleniyor hatta bunun yüzlerindeki benlerle ispat ediliyo birinde var birinde yok.
PolatAlemdar: bunuda cözmüş degıl kımse
MsnShell: Bu kOnu çok Tartışılıyor… Bilemeyiz

KARACABEY

Tags: , ,

Bu yazimiza yorumunuzu ekleyebilirsiniz Buyrun