Yusuf Güney kimdir hayatı hikayesi biyografisi resimleri

loading...

Yusuf Güney ilk kasedini kısa zaman önce çıkardı ve genç kızları peşinden koşturmaya devam ediyor. Büyük bir hayran kitlesi olan genç şarkıcının hayat hikayesine ve biyografisine bir bakalım;

5 Haziran 1984 yılında Trabzon’da dünyaya gelen şarkıcı, ilk albümünü piyasaya sürmeden önce Londra’da yaşamaktaydı. Londra’da bir şirkette pazarlama müdürlüğü yapan Güney, 4 yıl önce Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman’ın Londra’da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasıyla müzik dünyasına ilk adımlarını atmıştır. O günden beri beste çalışmalarını hızlandırmış ve en sonunda 2008 yılında ilk bestesi “Aşk-ı Virane” Rafet El Roman’ın 2008 tarihli albümü “Bir Roman Gibi”de kendine yer bulmuştur. Rafet El Roman ile bu şarkıda bir düete imza atan şarkıcı, bu parçaya çekilen video klipte de sanatçıya eşlik etmiştir. Şarkı oldukça başarılı olmuş ve Billboard Türkçe Top 20 Listesi’nde tam 17 hafta bir numarada kalmıştır. Ayrıca 2009 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde de bu şarkı “Yılın Şarkısı” seçilmiştir.

Şarkıcı, bu başarıların neticesinde ilk albümünü Rafet El Roman’ın prodüktörlüğünde 12 Şubat 2009 tarihinde Hüseyin Emre’nin sahibi olduğu Emre Plak’tan çıkarmıştır. Albümün ilk video klibi sözü ve müziği Rafet El Roman imzası taşıyan “Heder Oldum Aşkına”ya çekilmiş, bu şarkı Billboard Türkçe Top 20 Listesi’nde en yüksek olarak 2 numaraya kadar yükselmiş, Avrupa Radyo Listesi’nde de 99 numarada yer almıştır. Mayıs ayında ise albümün ikinci video klibi olarak radyolarda çok sık çalınan parçalardan, sözü ve müziği şarkıcının kendisine ait olan “Aşkım Aşklarından Bulasın” seçilmiş ve bu şarkı da 25 Mayıs 2009 tarihinde en yüksek olarak 24 numaraya yükselmiştir.

Yusuf Güney, artık hayatını çok sevdiği müzik ile kazanmaya başlamıştır. Rafet El Roman’ın vokalistliğini yapan Güney, yakın bir zamanda çıkaracağı albüm heyecanı ile uzun ve yorucu bir yola girmiş ve başarı ile ilerlemektedir. Güney, önümüzdeki aylarda İstanbul’a yerleşeceğini de belirtmiştir.
Yusuf Güney resimleri için buyrun http://izle.nazlimcafe.com/2009/06/28/yusuf-guney-resimleri/

Bu yazımız forumumuzun eski arşivinden alınmıştır yani yine Nazlimcafe.com sitesine aittir..

Tags: , , ,

172 Responses to “Yusuf Güney kimdir hayatı hikayesi biyografisi resimleri”

1. aleyna Says:

çok ama çokkk tatlı :))

2. seda Says:

çok yakışıklı onun kadar yakışıklı bir kişi

3. seda Says:

seni seviyorum

4. seda Says:

aman allahım ALLAH nası yaratmış özene bözene yaratmış

5. seda Says:

KALBİM SENİNLE

6. seda Says:

CANIM, BİTANEM ,AŞKIM BÜTÜN SÖZLER SANAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

AŞKIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

7. beste Says:

seni anlamıyorum çok tatlısın her yerlerde seni düşünüyorum senin için bir günlük ve senin issmini her tarafıma yazıyorum inşallah bir gün olupta karşılaşırız senin sevgilin beste önzehir sevgilerimle seni çok ama çok gönülden sevdim aşkım bayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy(……..)

8. beste Says:

seni anlamıyorum o kadar tatlısın ki seni çokkkk seviyorum inşallah bir gün karşılaşırız senin için günlük ve koluma seni yazıyorum acım bu kadar büyük unutmuyor kalbim seni çok ama o kadar çok seviyor ki anlatamam baaaaaaaayyyyyyyyyyyyyy(….)

9. azra Says:

yusuf seni çooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyoruz ne olur unutma yakışıklı ve tatlısın kim tutar seni en yakışıklı çocuk sensin konserlerini kaçırmıyorum duy sesimiiii…………………….SENSİZ HERGÜN ÖLÜmDÜR

10. azra Says:

yusuf seni çooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyoruz ne olur unutma yakışıklı ve tatlısın kim tutar seni en yakışıklı çocuk sensin konserlerini kaçırmıyorum duy sesimiiii…………………….SENSİZ HERGÜN ÖLÜmDÜR canım herşeyim bitanem seni allah özene büzene yaratmış yakışıklı çocuksun çünkü aşkımmm

11. azra Says:

aman allahım ALLAH nası yaratmış özene bözene yaratmış o kadar tatlısın ki KALBİM SENİNLE seni seviyorum

12. gül Says:

seni seviyorummm yusuf seninle sevgili olmayı çokkkk seviom

13. esmer Says:

askim ben senin 1 numarali hayraninim

14. esmer Says:

askim sen de bana bayiliyorsun biliyorum ben de sana karsi bos diyilim

15. esmer Says:

Yusufum sana hayranim

16. emocan Says:

Seni seviyorum canım

17. hulya Says:

Yusuf sana bayiliyorum cookk yakisiklisin

18. cansu Says:

Yusuf muhteşem bir sese sahipsin bu aralar pek yoksun ortalarda.Kendini ve o güzel sesini özletme….

19. Irmak Says:

bn izmrden YUUSSUF SENİ ÇÇOOK SEVİYORUM BUGÜN KONSERİNDDEYDİM ÇOOKK SÜPERDİN HARİKA TEK KELİMEYLE HAYATINDA DAHA ÇOOK BAŞARILAR OLUR İNŞ. :))
    SEEENNİİİNN BÜÜYYYÜÜÜKK HAYRANINIM DEMEK AZ BİLE OLURR 😀

20. şilan Says:

ben ıgdırdan şilan özdemir köyü de yaşıyorum yusuf abi size hayranım siziçoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviyorum sizin bütun şarkıları çok güzel duy sesimi sensiz hergün ölümldü

21. ben Says:

seniiiiiiiiiiiii çoooooooookkkkkkkkkkkkkkkkk sevimmmmmmmmmmmmmmmmmmm loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

22. arzu Says:

yusuf güney hayatımın ilk aşkı tanıdığım ilk ve son sanatçı en büyük hayalim onunla tanışmak o bu yorumları görüyorsa onu çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookk seviyorum hayat aşkım

Bu yazimiza yorumunuzu ekleyebilirsiniz Buyrun