MuraT BoZ Kimdir hayatı hikayesi biyografisi resimleri

Reklamstore Reklamları

Murat Boz kızların gözde ses sanatçılarından birisi. Yeni nesil tıpkı Yuzuf Güney gibi onuda çok seviyor. Murat Boz’un hayat hikayesini resimlerini ve biyografisini bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Murat Boz 7 Mart 1980’de Zonguldak Karadeniz Ereğli ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı. 1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandıktan sonra İstanbul’a geldi.

Atatürk Kültür Merkezi Cemal Reşit Rey gibi yerlerde konserlerde vokal yaptı. 1998 yılında Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği liseler arası müzik yarışmasında erkek solist dalında Türkiye birincisi oldu.

1999 yılında Bilgi Üniversitesi Jazz Vokal Bölümü’nü burslu olarak kazandı. Ardından eğitimine 2003 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nde devam etti. Uzun bir süre Tarkan’nın vokalistliğini yapan Boz eğitimine halen devam etmekte.
Eski bir Grup Rapsodi solisti olan Murat Boz 2006 yılında “Aşkı Bulamam Ben” isimli parçası ile Türk Pop Müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.
Şarkı söylemeyi yüzmeyi ve hayvanları çok seven müzisyen Shakira Tarkan Nilifer Nazan Öncel Demet Sağıroğlu Hande Yener Nil Karaibrahimgil Emel Müftüoğlu Burcu Güneş Grup Hepsi Zeynep Dizdar ve Zeynep Mansur gibi isimlerin albüm ve sahne performanslarında çalıştı.

Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 600×900 ölçülerindedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.

Bunların yanı sıra McDonalds İstikbal ve Kola Turka’nın reklam müziklerinde seslendirme yaptı.

Bu yazımız forumumuzun eski arşivinden alınmıştır yani yine Nazlimcafe.com sitesine aittir..

Tags: , , ,

29 Responses to “MuraT BoZ Kimdir hayatı hikayesi biyografisi resimleri”

1. esra Says:

bi insan bu kadar tatlı olmayı nasıl başarır

2. selver Says:

murat boz çokkkkkk tatlısın senin gibi yakışıklı kimseyi görmedim. sen gibi şarıkların da çok güzel :) :D ;)

3. armağan Says:

ya,ben böyle tatlı birisini hayatım da görmedim sen hariç ve ayrıca şarkılarında çooooooooooooooook güzel sana hayatında başarılar dilerim MURAT BOZ

4. armağan Says:

seni seviyorum

5. dilek Says:

hiç kimse murat bozu benim kadar çok sevemez murat sana bayılıyorum

6. melike Says:

Ya o gydiğn kırmzı sey ne adamım yop musun ya git üstüne basına düzgn bsey gyde cık ya o ne öyle cok yakısıklısn karizmasn ama o olmamıs vala bak .

7. ravza Says:

ilk önce çok tatlısn ve kaç kardeşsn annnenn adı ne babanınn adı ne bunları sölermsn

8. derya Says:

murat bozun hayranıyım . bir gün onunla tanışmak isterim. çok yakışıklı

9. hicran Says:

murat Boz sana bayılıyorum gerçekten çok yakışıklısın seninle çıkmak isterim sana ölürüm ayyyyyyyyy yyyyy çok tatlısın yaaaaaaa teklifini bekliyorum

10. derya Says:

daha konserine gelemedimm ama arkadaşlarımla seni canlı dinlemeyi çok isteriz seniçok seviyoruz lütfen ankaradaki arenada konser ver.çok yakışıklısın seninle tanışmak isterim seni çok seviyorum seni bizim kadar kimse sevemez

11. derya Says:

lutfen o ses turkiyede ankara inonu ilkoğretim okulu genç kızlarına selam gonder hepimiz seni çok seviyoruz

12. derya Says:

umarım bir gunkonserine geliriz

13. @sLı Says:

murat boz çok yakışıklısın o ses türkiye de sen olmazsan ben o ses türkiyeyi izlemem.

14. ZEKİYE DAMLA Says:

MURAT BOZ UU SEVİYORUM SENDEN YAKIŞIKLISINI GÖRMEDİN SANA HAYRANIM MURAT BOZ SENİ ÇÇÇÇÇ

15. hicran Says:

muratcım cevabını bekliyorum seni çoooooook seviyorum lütfen cevap yaz

16. aslı Says:

murat boz seni çok ama çok seviyorum canımsınnnnnnnnnnnnnn

17. derya Says:

lutfen bize cevap yaz bekliyoruz

18. GiZeMlİ h@yR@NıNıZ Says:

I LOVE YOU MURAT BOZZZ

19. asya Says:

murat boz gerçekten çok yakışıklısın

20. hicran Says:

ben 20 yaşındayım