Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Reklamlar

Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon

Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2014 Saat: 17:15
Reklamlar

Kısa Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon kısa olacak şekilde ve sizlere derslerde yada yaptığınız konuşmalarda yardımcı olması açısından öğretmenler günü hakkında bilgi sahibi olmak isteyen konuşmacı arkadaşlara örnek oluşturabilecek kompozisyonlar için buyurun.

Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon yeni


Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır.

İşlenen nakışlar ayrı bir sevda anımsatır gençlere. Dokunan kilimlerde alın teri karışır renklere. Kitaplar, inci Tanesi bilgiler savurmaya başlar rüzgâr gibi. Bilgiler bir oraya savrulur bir buraya. O bilgileri hayat yolunda birileri bulur ve kendilerine pusula edinirler. Onlar ki dünyadaki en şerefli, en kutsal mesleği yapanlardır www.nazlim.net bütün gözlerde. Öğrenciler, karanlık bir kuyu içinde kurtuluşu beklerken gizli bir el dokunur titreyerek. Puslu camlardan bakanlara açık bir yol olmuştur hiç kapanmayacak. Bu sayede geleceğe ilk adım atmış olacaklar öğrenciler. Dünyanın anlamsızlığını çözmeye çalışmışlardır kitapların arasından. 24 Kasım, yürekleri sevince boğacak anlamlı bir gün. Noktalı virgülün iki cümleyi birbirine bağlaması gibi onlar da öğrencilerle birliktedir her dâim. Gözlerdeki puslu camı şefkatleriyle silerler içten bir tavırla. İki kapılı han, www.nazlim.net meçhullerle doludur hayat çizgisinde. Dedektif gibi hep o meçhuller; aramakla geçer bütün ömrü. Bir deryada, hırçın dalgalarla mücadele ederler içlerinde umut ışığı var oldukça. Hep bir şeyi öğretmek için emek verirler öğrencilere. Doğruluk, hayatta en mühim şeydir insanların yüreğinde. Bu mükemmel olan şeyi öğretenler yine onlardır. Bir anne, bir baba gibi üstlerine titrerler öğrencilerin. Bu emeklerine karşı en çok istedikleri şey ise “Başarı”dır. Öğrencilerini başarılı olarak görmek, yüzlerinde bir tebessüm oluşmasına dâhi yeter. Mutluluğun kapısını açmak için anahtarını bulmak gerekir ilk önce. O anahtar ise, beyinlerindeki hazinede saklıdır bulmak isteyen için. Gülmekte ağlamakta insanlar içindir dünya çemberinde. Bugün gülme vakti geldi Türk evlatlarına. Onlar bir güldür hiç solmayan ve hep kan kırmızısı kalan. Bugün, onlara öğretmen olduklarının mutluluğunu yaşatalım yüreklerinde. Hakiki başarıyı gösterelim önlerinde.

Sadece, 24 Kasım’da değil, her zaman onları hatırlayalım. Bir tebessüm dâhi yeter onları mutlu etmek için. Onlardan bu tebessümü esirgemeyelim. Çünkü; onlar her şeye değer.

——

Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon

24 Kasım her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanır, geçmiş ve geleceğimizde emeği geçen öğretmenlerimiz sevgiyle anılır, ziyaret edilir. 24 Kasım, 1928 yılında Latin harflerinin 1 Kasım 1928 tarihinde kabulünün ardından Millet Mektepleri’nin açıldığı ve okuma yazma seferberliğinin başladığı gündür. Bugün sadece Millet Mektepleri açılmamış ayrıca Mustafa Kemal Atatürk Başöğretmen olarak kabul edilmiştir. Bu önemli tarih 1981 yılından itibaren her 24 Kasım günü öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere hitaben yaptığı bir konuşmada toplumu şekillendirme adına öğretmenlere nasıl önemli bir görev düştüğünü şu sözlerle açıklanmıştır: “Arkadaşlar, yeni Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askerlik, siyaset ve yönetim www.nazlim.net alanlarındaki devrimler, sizin; sayın öğretmenler, sizin toplumda ve düşünce yaşamınızda yapacağınız devrimlerdeki başarınızla gerçekleşecektir. Hiçbir zaman unutmayın ki, Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.” Böylesine mühim bir görevi olan öğretmenlere toplumsal açıdan çok önemli görevler düşmektedir.

İşte 24 Kasım böylesine önemli bir iş yapan öğretmenlerimizi bir kez daha hatırladığımız, onlara olan sevgi ve saygımızı gösterdiğimiz, kutlamaların yapıldığı bir gündür.

——

Öğretmenler Günüyle İlgili Yazı Örneği

Öğretmenler günü belirli gün ve haftalar içerisinde en anlamlı olanlarından birisidir. Çünkü insan ilk öğreten cenabı Alah’tır. Cenabı Allah (cc) Alak suresinin ilk beş ayeti kerimesinde şöyle buyurmaktadır.

1. Yaratan Rabbinin adıyla oku!
2. O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı.
3. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
4. O Rab ki kalemle (yazmayı) öğretti.
5. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti.

Hz. Ali bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözüyle öğreticiliğin ve bilginin ne kadar değerli olduğunu işaret etmiştir. Bu yüzden ilim ve ilim öğretici öğretmenler çok kutsal bir görev üzeredirler. Fakat öğretilen şeyin siyasi çıkarlar, yönlendirici yalan ve yanlış bilgiler olması bunun dışındadır. Bu tür çalışmalar insanlığa ilim ve öğretim müessesesine ihanettir. Bu dünyada olmasa ahrette mutlaka hesabı sorulacaktır.

Öğretmenler bir toplumun sağlıklı düşünün bireylerini yetiştirme görevi üzerindedirler. Gelişmiş ülkerler ancak iyi eğitimden geçmiş fertlerin yetişmesiyle sağlanabilir. Dünya hayatının her çağında en doğru ve kazançlı yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsanlık sağlam temeller üzerine yetişirse canlı ve cansız içinde bulunduğumuz hayatın her varlığı huzur ve selamet bulur. Bunları sağlayacak tarafsız saf niyetli çalışkan ileriye bakan öğretmenlerimizdir.

Bir ülkede öğretmenlerin yaşam standartları mutlaka onların muhtaç olmayacakları düzeyde olması lazımdır. Öğretmenler ilim ve irfan mesleğinden başka hiç bir şeyle meşgul olmamaları lazımdır. Öğretmen yetiştirirken mutlaka liyakat kazanana kadar öğretimleri devam etmelidir. Dünya çapında huzur ve selametin garantörleri, her türlü siyasi varyanttan uzak insanlığın saadeti için çalışan öğretmenlerimizin uluslararası öğretmenler günü kutluyoruz.

—–

24 Kasım her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanır, geçmiş ve geleceğimizde emeği geçen öğretmenlerimiz sevgiyle anılır, ziyaret edilir. 24 Kasım, 1928 yılında Latin harflerinin 1 Kasım 1928 tarihinde kabulünün ardından Millet Mektepleri’nin açıldığı ve okuma yazma seferberliğinin başladığı gündür. Bugün sadece Millet Mektepleri açılmamış ayrıca Mustafa Kemal Atatürk Başöğretmen olarak kabul edilmiştir. Bu önemli tarih 1981 yılından itibaren her 24 Kasım günü öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere hitaben yaptığı bir konuşmada toplumu şekillendirme adına öğretmenlere nasıl önemli bir görev düştüğünü şu sözlerle açıklanmıştır: “Arkadaşlar, yeni Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askerlik, siyaset ve yönetim alanlarındaki devrimler, sizin; sayın öğretmenler, sizin toplumda ve düşünce yaşamınızda yapacağınız devrimlerdeki başarınızla gerçekleşecektir. Hiçbir zaman unutmayın ki, Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.” Böylesine mühim bir görevi olan öğretmenlere toplumsal açıdan çok önemli görevler düşmektedir.

İşte 24 Kasım böylesine önemli bir iş yapan öğretmenlerimizi bir kez daha hatırladığımız, onlara olan sevgi ve saygımızı gösterdiğimiz, kutlamaların yapıldığı bir gündür.


Etiketler: ,,,,,,,,,

Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon için toplam 25 yorum yapmış

 1. ela

  23 Kasım 2015 - 19:48

  çoooooooooooooooooook uzun

 2. bilgi

  23 Kasım 2015 - 19:46

  yazdım 2 saat sonra bitirdim

 3. salo

  22 Kasım 2015 - 18:13

  yazan kişi çok gerizekalı çıktı kısa dedik adam bize kitap yazdırttı

 4. Sagopa Hastasi

  16 Kasım 2015 - 19:21

  Sago KAFKEF MELEK BRRYANDAN SEYTAN BRYANDAN

 5. isimsizz

  19 Ekim 2015 - 19:52

  la iyiki kısa dedik uzun desek ne kadar olcaktı acabaaa

 6. Zeynep

  17 Ekim 2015 - 18:05

  Çok kısaymış saolun

 7. hadise

  14 Mayıs 2015 - 16:12

  Bence güzel arkadaşlar ben i sevenler eklesin

 8. AZAD

  27 Kasım 2014 - 18:42

  BUNE LEN ÇOK KISA UZUNU DÜNYALAR KADAR

 9. vatandaş

  25 Kasım 2014 - 17:42

  Elinize sağlık

 10. meva

  24 Kasım 2014 - 21:18

  la iyki kısadedik
  uzun yaszak dünyayı kaplar heralde :) 😀

 11. meva

  24 Kasım 2014 - 21:16

  iyki kısalan bune lan
  kısa yazdık uzun çıkla :) 😀

 12. Melike

  24 Kasım 2014 - 12:49

  ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 13. ronaldo

  22 Kasım 2014 - 13:19

  ama fena değil

 14. ronaldo

  22 Kasım 2014 - 13:19

  kısa olsaymış iyi olur

 15. Selin

  19 Kasım 2014 - 16:49

  Ay iyki kısa he bunun uzununu düşünemiyorum

 16. alev

  19 Kasım 2014 - 16:26

  RESİM İSTEDİK NE ÇIKARTILAR VE UPUZUN

 17. Yağmur

  15 Kasım 2014 - 14:58

  Yağmur’a katılıyorum

 18. Yağmur

  15 Kasım 2014 - 09:43

  Bence bütün herkes ve bütün öğretmenlerde kesin okumalı

 19. zeliş

  13 Kasım 2014 - 17:30

  lan salaklar oradaki yazıların hepsi tek 1 kompozisyon değil ne kadar cahilsiniz ya keşke ölseniz hepside ayrı ayrı kompozisyonla sıkıyosa siz yazın mallar

 20. isimsizzzzzzzzzzzzzz1

  13 Kasım 2014 - 17:14

  hiç güzel dgl

 21. bety

  12 Kasım 2014 - 21:36

  komposizyon çok başarılı elinize sağlik çok işim
  e yaradı

 22. isimsiz

  06 Şubat 2014 - 18:46

  hiç beğenmedim çünkü çok uzun ayrıca yazdığınızdan hiç bir şey anlatamamışsınız

 23. ceyda

  30 Aralık 2013 - 21:00

  çookkk uzundu yaa biz kısa yazıyoz salaklar uzun çıkarıyolar …

 24. kerem

  24 Kasım 2013 - 20:41

  çok uzun çokk

  çok

 25. missdamlaunal

  01 Kasım 2013 - 13:28

  bence çok ama çok uzun bişey biz kısa dedik onlar uzun çıkartıyorlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir