Bölgesel Zayıflama Yolları

Reklamlar

Bölgesel zayıflama yolları ve bölgesel zayıflama yorumları

Bölgesel zayıflama ile ilgili yazımızda bölgesel zayıflama nasıl yapılır nasıl olur ve bölgesel zayıflama hakkında yapılmış yorumları sizlere sunacağız arkadaşlar.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

LİPOSUCTİON ( liposakşın) denilen bölgesel zayıflama yöntemi vakumla yağ aldırmaya dayanmaktadır. Yağ toplanan bölgeden metal borular yardımıyla yağlar çekilir ve daha orantılı bir vücut yapısı sağlanmış olur. Bu cerrahi müdahale genellikle lokal anestezi yöntemi kullanılarak yapıldığı için işlem sırasında acı duyulmamaktadır.

Kalça, karın, diz bölgesi, basen, bacak bölgesi, ayak bölgesi, gıdık vs. gibi bölgelere uygulanabilen bu yağ aldırma operasyonundan sonra kişi sadece birkaç gün içerisinde günlük hayata dönebilmektedir.

Bu bölgesel zayıflama yönteminin en destekli tarafı ise diyetlerde olduğu hızlı kilo alma riskinin olmamasıdır. Yağ hücreleri azaltıldığı için sonradan vücutta yağ toplama sorunu olmamaktadır. Liposuction Hakkında Geniş bilgi için tıklayın: Liposuction ile bölgesel zayıflama

KARBOKSİTERAPİ bölgesel zayıflama yönteminin mantığı bölgesel dokudaki metabolizmanın hızlandırılmasıdır. Sorunlu bölgeye enjekte edilen saf karbondioksit gazıyla gerçekleştirilen bu işlemde, damarların genişlemesi sonucu bölgeye yoğun kan akışı sağlanıyor ve yağlar vücudun kendi metabolizmasıyla yakılıyor. Cerrahi gerektirmeyen bu yöntem genellikle selülit tedavisi için tercih edilmektedir.

ULTRASHAPE istenmeyen yağların ultrason yöntemiyle yok etmeye yarar. 1-2 saat süren 4 seansla 3-4 cm incelme sağlanabilmektedir. Acısız, cerrahisiz ve sonrasında doktor takibi olmayan bir yöntemdir. ( Geniş açıklama için Bkz: Ultrason ile zayıflama )

LİPOLİZ denilen bölgesel zayıflama yöntemi de liposuction gibi yağ aldırmaya dayanır. Ancak bu işlem ilaçlarla yapılır yani cerrahi gerektirmez. Bu nedenle de iyileşme dönemi olmadığı için hızlı şekilde günlük yaşama devam edilebilir. Bakınız: Lipoliz ile bölgesel zayıflama

MEZOTERAPİ yöntemi bölgesel yağ yakma yöntemi yanında selülit tedavisinde de sıkça kullanılır. Selülit kilo vermekle gitmeyen bir yapıda olduğu için özel formüllerle yok edilebilmektedir. Bu yöntemde 6 mm kadar içlere birkaç cm aralıklarla ilaç enjekte edilerek vücuttaki selülit ve yağların atılması sağlanmaktadır.

Uzman Görüşleri

Dr. Christopher Inglefield, B.Sc., F.R.C.S. Plastic
Surgeon London, UK

Biz karın, bel yanları, iç ve dış uyluk, diz ve erkek göğüslerine uygulama yapıyoruz. Hastaların vücut kitle endeksinin 27’in altında olması ve beraberinde diyet ve egzersiz yapması çok önemli.

Şu ana kadar 460 hastaya işlem yaptık. Hastalarımızda ortalama 6 cm.lik incelme sağladık. İşlemden memnuniyet %96 oranındadır. Diyet ve sporla desteklenirse, elde edilen incelme kalıcı olmaktadır.

Dr. Luigi Polla, M.D. Dermatologist
Geneva, Switzerland

Şu ana kadar 50’den fazla hastayı tedavi ettik. Kalça ve uyluklara da işlem yaptık, ama en iyi sonuçları karın bölgesinde elde ettik.

Göbek çevresinde ortalama 2-6 cm. incelme sağlıyoruz.

İşlemi 4 hafta arayla uyguluyoruz.

En iyi sonuçları 20-45 yaşları arasındaki kararlı, diyet ve spor yapan kişilerde elde ettik..

Dr. Javier Moreno-Moraga, M.D. General Surgeon
Madrid, Spain

Genel olarak hasta memnuniyeti çok yüksek.

Sistem yağ hücrelerini patlatıyor ve bu sonuçların kalıcı olmasını sağlıyor.

İşlem derialtı yağ dokusunu ciddi oranda azaltıyor.

Seanslık incelme ortalama 3.95+/- 1.99 cm.dir.

Dr. Shirlei Borelli, M.D. Dermatologist
Sao Paulo, Brazil

Yaklaşık 300 hastayı tedavi ettim.

İşlem memmnuniyeti %70 civarında.

Mevcut tecrübeme göre işlem sonuçlarının kalıcı olduğunu söyleyebilirim.

Dr. Ethem Mercan, Dermatolog, Form Lazer, İstanbul

Üç yıldır UltraShape cihazını kullanıyorum.
Özellikle karın bölgesinde yağ fazlalığı olan kişilere ilk tercih olarak Ultrashape
öneriyorum. Bir aylık bir süre içinde 8-10 cm.lik bir incelme sağlayabilmek mümkün.

Dr. Benjamin Ascher, Plastic Surgeon
Paris, France

Uygulama yaptığım 130 hastanın %64’ünde 2-4 cm.lik çevresel incelme elde ettim.

2-7 cm.lik incelme sağlayan hastalarımın % 30’u bu incelmelerini uzun dönem korumayı başardılar.

Biz 3 hafta aralıklarla 3 ardışık uygulama yapılmasını ve 2 ay sonra ek bir seans yapılmasını öneriyoruz.

Dr. Michael Scheflan, M.D.

Biz işlemi iğnesiz, bıçaksız bölgesel incelme isteyen hastalarımıza sunuyoruz. Yaklaşık 150 hastayı tedavi ettik. Ayda bir olmak üzere 2-4 seans uyguladık.

Her seans 2.5-3.5 cm. incelme sağladık. Sonuçlar işlemden 3-4 hafta sonra ortaya çıkmaya başlıyor. Hastaların %95’inde sonuç tatmin edici.

Cihaz, yağ hücrelerini patlatarak yokediyor, tekrar yağ hücresi oluşmadığı için sonuç kalıcı oluyor. İşlem sürecinde hastadan karbonhidratı kısıtlaması istiyoruz, bu, yağ emilimini hızlandıran bir faktör.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.