Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Reklamlar

Diş dolgusu harammı abdest kabul olur mu?

Eklenme Tarihi: 31 Ağustos 2009 Saat: 01:42
Reklamlar

Diş ağrısı çekmeyen dişi ağrıyanın halinden anlamaz arkadaşlar. Bu yüzden diş hekimine gidipte diş dolgusu yaptıranların abdest kabul olurmu yada diş dolgusu caizmi gibi soruları oluyor.

Dişe dolgu veya kaplama yaptırmanın dinimizce bir sakıncası var mıdır? Eğer yoksa, diş dolgusu ve kaplama yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Sadece boy abdestli olmak yeterli midir? Namaz abdesti de şart mıdır? Neler önerirsiniz?

Dinimizde diş sağlığını korumak ve tedavi maksadıyla dişe dolgu ve kaplama yaptırmanın, abdest ve boy abdesti yönünden bir sakıncası yoktur. Bu durumda dolgu veya kaplama, yaraya sarılan sargı gibidir. Boy abdesti alırken üzerine suyun değmesi yeterlidir.

Dolgu yahut kaplama yaptırmadan önce abdest veya boy abdesti almak iyidir. Hanımlar, çok acil durumlar dışında hayızlı veya nifaslı olmadığı dönemlerde diş tedavisi yaptırmayı tercih etmelidir.


Etiketler: ,,,

Diş dolgusu harammı abdest kabul olur mu? için toplam 2 yorum yapmış

 1. KARACABEY

  27 Kasım 2010 - 13:04

  Arkadaş burada dinimiz ile ilgili bir şeyler yazarken bende dikkat ediyorum çeşitli kaynakları araştırarak burada ona göre yazılar yazıyor.. Yani fetva vermiyoruz kaynaklara göre yazıyoruz..

  Diş dolgusu vucudun bir parçası olacağı için abdest kabul olur yani arkadaş..

 2. Mutlu

  27 Kasım 2010 - 10:24

  neye istinaden hani hangi alimine göre dolgunun sakıncası olmadığını söylüyorsun bu fetfayı hangi delile dayanarak veriyorsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir