Yorgun Gözler İçin Cilt Bakımı

Reklamlar

Yorgun gözler için cilt bakımı – Yorgun gözlerinize uygulayacağınız maske ile yorgun görünen gözlerinizi daha canlı ve gösterişli hale getirebilirsiniz hanımlar. Yorgun gözler için maske nasıl uygulanır ve Yorgun gözler için maske tarifi buyurun.

yorgun-gozler-icin-maske

Yorgun gözler için maske

Göz çevresindeki koyu halkalardan kurtulmak istiyorsanız patates ya da kivinin mucizevî gücünden faydalanabilirsiniz.

İşte Önerilerimiz ;

1 adet çiğ patates ya da kiviyi rendeleyin. Temiz bir beze sarın. Hazırladığınız tamponu yata konumdayken gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

Göz çevresi bakımı için kozmetik kremler kullanıyorsanız ya da yeni kullanmaya başlayacaksanız özellikle K vitamini içeren kremleri tercih edebilirsiniz.

Gözlerinizdeki şişliği gidermek için bol su içmeye özen gösterin. Günlük tuz tüketimi miktarını azaltın.

Tuz; vücuttaki suyu tutarak hem göz hem de vücutta ödem oluşmasına ve buna bağlı olarak şişmesine neden olabilir.

Rahatlatıcı etkiye sahip papatya, yeşil çay gibi bitki çaylarını gece yatmadan önce içerseniz hem rahat uyursunuz hem de sabah uyandığınızda gözlerinizdeki şişliğin giderilmiş olmasının keyfini yaşayabilirsiniz.

Metal çay kaşığı buzlukta 1-2 dakika bekletin. Soğuyan çay kaşığını gözlerinize ve çevresine uygulayın. Bu sayede gözlerinizdeki şişlikler giderilmiş olacaktır.

Salatalığı dilimleyin, yatar konumdayken gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10 dakika bekleyin. Sürenin sonunda gözlerinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

Filtre kahve gibi kafein içerikli bir kahve hazırlayın. Temiz bir bez parçasını kahveye batırın. Kahveli bezi gözlerinizin üzerine kapatıp 10 dakika bekletin. Kafein; fazla suyun atılarak şişliğin giderilmesine yardımcı olur.

Başka bir anlatımda ise şöyle denilmektedir.
Yorgun gözlerden şikayetçiyseniz, etrafınızdakiler hep yorgun göründüğünüzü söylürsa size aşağıdaki tarifi denemenizi tavsiye ederiz.

2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demlendirip soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekletin ve yıkayın.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.