Yorgun ciltler için maske tarifleri

Reklamlar

Yorgun ciltler için maske tarifleri Yorgun ciltlere maskeler

Hanımlar yorgun ve cansız ciltlere öneriler vereceğimiz bu yazımızda ayrıca yorgun cildinize özel maske tarifleri de bulacaksınız. Buyurun :

Mevsilerin değişikliği soğuk,sıcak derken makyaj ve bir okadar makyaj malzemesi kulandığımız cildimizin yorgunluğunu biraz olsun alabilmek için yorgun ciltleri için özel bakım önerileri var bunlardan bir kaçı burada sizlerle.Cilt yorgunluğu için cilt dinlendiren maskeler.

Cilt kusurlarını saklamak için kullandığınız cilt kremlerinin bir çoğu cildinizin nefessiz kalmasına neden olar ve cilt yorgunluğu kaçınılmaz olur. Örneğin sürekli fondöten kullanımı, cildin nefes almasını engeller ve cilt gözenekleri atıklarla dolup, sivilcelere meydan verebilir ya da başka cilt sorunlarına davetiye çıkartabilir böyle sorunlarla karşılaşmamak için tedbirimizi alalım cilt maskelerini uyguluyalım.aşağıda her cilt tipine uygun maskelerin örneklerini bulabilirsiniz.

Yorgunluk İçin Formül 1

Kullanılacak Malzemeler:
1 şişe maden suyu
1 adet limon
3 yemek kaşığı bebe yağı

Yapılışı:
Maden suyunu temiz bir kava boşaltıp içine yarım limonu sıkın. Daha sonra içine bebe yağını ilave edin iyice karıştırın. Karışımı bir sprey şişeye boşaltın. Cildinize eşit bir şekilde püskürtmek suretiyle uygulayın. Bu formül aynı zamanda iyi bir makyaj altıdır.

Yorgunluk İçin Formül 2

Kullanılacak Malzemeler:
1 şişe maden suyu
Bir tutam dereotu

Yapılışı:
Bir tutam dereıtubu blenderdan geçirerek parçalayın. Sodayla karıştırın. Boş bir buz kalıbının içerisine bu karısımı boşaltın. Donduktan sonra kullanıma hazırdır. Her gün bir adet buz kalıbını üzünüzün her yerine eşit olarak gezdirin.
Cilde zindelik kazandıracaktır.

Yorgun ciltlere üzüm maskesi

10–15 adet üzümü, robotta çektirip, göz çevresi hariç bütün yüzüne sür. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıka.

yorgun ciltlere salatalık maskesi

Cilde parlaklık ve canlılık vermesiyle bilinen salatalık maskesi aynı zamanda genişleyen gözenekleri de sıkılaştırıyor. 1 adet salatalığı rendeleyip, suyunu süzdükten sonra 1 yemek kaşığı yoğurtla karıştır ve göz çevresi hariç bütün yüzüne uygula.

karma ciltlere elma maskesi

1 adet golden elmanın içini kaşıkla oyup, iyice ezdikten sonra, 2 kahve kaşığı nemlendiriciyle karıştır. 5 dakika beklettikten sonra, soğuk suyla yıka.

sivilceler için limon maskesi

Limondaki asit sivilcelerin bir numaralı düşmanıdır. Yarım limonun suyunu 1 yemek kaşığı talk pudrayla karıştır. Maskeyi, özellikle sivilcelerin yoğun olduğu bölgelere uygula. İyice kuruduktan sonra, bol suyla yıka.

fazla kuru ciltlere kahve maskesi

Yarım kahve fincanı balı başka hiçbir şeyle karıştırmadan, göz çevren hariç bütün yüzüne ve boynuna uygula. 10–15 dakika sonra soğuk suyla yıka ve ardından nemlendiricini sür.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.