Sivilce yaralarına ne iyi gelir

Reklamlar

Sivilce yaralarına ne iyi gelir Sivilce Yaraları Nasıl Geçer

Sivilce sonrası oluşan lekeler ve sivilce yaralarından kurtulmak için yapılması gerekenleri sizler için internet üzerinde araştırdık ve bazı yazılar bulduk arkadaşlar. Buyurun :

Sivilce Yaraları Nasıl Geçer

Sivilce yaralarını geçirmek için bitkisel yöntemler ve lazer tedavileri bulunmaktadır.

Sağlıklı beslenmeye çalışın. bunun için bol su tüketmeniz ve diyetlerinizde bol miktarda sebze ve meyveye yer vermeniz sivilce iyaralarının geçmesi için faydalı olacaktır. aldığınız sebze ve meyveler özellikle cildinizin yenilenmek için ihtiyaç duyduğu vitaminleri vücudunuza temin edecektir. Limon suyu da cildin yenilenmesi için yararlıdır.

Eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilecek ilaçlar ve cidden gerekli gördüğünüz durumlarda lazer tedavisi işe yarayabilir. Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer özellikle derin sivilce izlerinde başarılı sonuçlar verdikleri için sıklıkla tercih edilmektedir

Photolazer olarak da bilinen ışık tedavisi sayesinde hem sivilce izlerinde iyileşme olmakta hem de cildiniz daha kalın sağlıklı görünmektedir.

Mikrodermabrazyon, cildinizdeki kollajeni aktive ederek kalınlaşmasına ve mükerrer seanslarda cildin düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi de çeşitli dolgu maddelerini deriye enjekte ederek sivilce izlerini geçirmektir. Bu tedavi yönteminde başarı düzeyi %40 civarında seyretmektedir.

Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir – Akne İzlerine Doğal Çözüm Bitkisel Kürler

Sivilce lekeleri bir çoğumuzun başına bela bir durumdur. sürekli bu sivilce lekelerini makyaj ve pudra allık ile kapatmaktan bıktıysanız artık sizlerin de sivilce lekelerine doğal çözümler aramanızın vakti gelmiş te geçiyor demektir. Şimdi sizlere sivilce lekelerine neler iyi gelir sorusuna güzel yanıtlar verecek ve sivilce lekelerine bitkisel çözümler sunan cilt bakım kürleri ve bitki maskelerini aktaracağız.

Sivilce Lekelerine Elma Sirkesi :

Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kapda kaynatın. Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın.
Ayrıca gene Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de sivilce lekeleri ile cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Anason Tohumu :
Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi haline sivilce lekeleri ve cilt lekelerinin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.

Sivilce Lekelerine Arpa Unu :
Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülür ve 2 saat süresince bekletilir. Bu işlem sonucunda yüzdeki lekeler ve sivilce lekeleri yok olur.

Sivilce Lekelerine Aşk Otu :
Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı, yüzdeki lekeleri yok eder.

Sivilce Lekelerine Biberiye :
Biberiye, merhem haline getirilerek vücuda sürülerse cildi güzelleştirir, kırışıklıkları giderir. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, vücut yıkandığında güzelleştirir, pürüzsüz hale getirir.

Sivilce Lekelerine Yoğurt Maskesi :
Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı
karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın.
Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu , ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırın ve cildinize sürün. 5 dakika ovarak peeling yapın.

Bu, cildinizdeki ölü deriyi çıkarır ve porselen gibi cilde sahip olursunuz

Sivilce Lekelerine Kudret Narı :
Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır. Sivilce lekelerine zeytinyağı karışımı iyi gelmektedir.

Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Sivilce yaralarının çabuk kapanmasını sağlar.

Sivilce Lekelerine Kayın ağacı :
Kayıngiller familyasından; kış aylarında yapraklarını döken güzel görünüşlü bir orman ağacıdır. Dalları salkım gibidir. Kabukları halka halkadır. Kabuk ve dallarının kuru distilasyonundan kayınağacı katranı elde edilir. Sivilce lekelerine kesin çözüm sunduğu iddia ediliyor.

Kabuklarının suda kaynatılmasıyla elde edilen suyla yüzdeki sivilce lekeleri, çiller giderilir. Kıllar temizlenir.

Reklamlar

"Sivilce yaralarına ne iyi gelir" için yapılan yorumlar

  1. aysegul   08 Ağustos 2015 at 10:25

    Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir hafta önce yüzümde bir kaç tane sivilce çıktı. Birisi daha önce çıkmıştı hatta. Sıkıp iyice oyup yara yapmıştım. Diğerini de sıktım ama çok fazla yara olmadı yine de kötü görünüyordu. Bir çok merhem kullandım, elma sirkesini denedim fakat benim cildimde işe yaramadı. Yani elma sirkesi daha önceden işe yaramıştı ama bu sefer olmadı nedense. İki üç gün önce eczaneye gittim artık dayanamayıp. Acne-Gun ürünlerinden bir tanesini önerdi fakat biraz tuzlu olduğu için alamadım maalesef. Onun yerine Terramycn göz pomadı aldım. Burda da şöyle bir sorun oluştu, sanırım artık Terramycn’in yara merhemini üretmiyorlarmış bir kaç yere daha sordum oralarda da yoktu. Göz pomadı nasıl işe yarayacak diye düşündüm sonrasında da uyguladım sivilce yarasının ve izinin olan yere. Şuan gerçekten eser yok diyebilirim. Her ne kadar zor olsa da ki ben bile dayanamıyorum ama sivilcelerinizi sıkmayın çünkü sıktığınızda hem iyileşme süresi uzuyor hem de daha kötü bir görünüm elde ediyor. Bu noktada bir de cilt temizliği çok önemli. Bende Nivea-Yüz Temizleme Jeli var. İlk olarak yüzümü onunla yıkıyorum sonrasında gül suyu ile temizleyip merhemi uyguluyorum. Gül suyu eczanelerde satılan sadece cilt için olanlardan. Çok uzattım sanırım. Umarım eski güzelliğinize en kısa zamanda kavuşursunuz, sağlıklı günleer 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.