Sivilce Önleyici Besinler

Reklamlar

Sivilce Önleyici Besinler Sivilce Önleyici Yiyecekler

Sivilce çıkmasını önleyen yiyecekler ve besinler bu sayfamızda sizlerle arkadaşlar. Bakalım bu besinleri ne kadar kullanıyorsunuz.

Sivilce çıkmasını önleyen besinler

Sağlıklı bir cilt için çinko en önemli bileşenlerden biridir. kabak çekirdeği, zencefil, yulaf, yumurta ve badem de bol miktarda çinko bulunur. Kırmızı üzüm, kızılcık, çilek, kiraz, mürdüm eriği gibi kırmızı meyvelerin hepsi, cilt için en iyi potansiyel antioksidan görevi yürütüyor.Nar ve nar suyu, aynı zamanda domates ve domates suyu ve siyah çikolata da güçlü antioksidanlar içerir.

Organik yeşil çay: organik yeşil çayın bol miktarda içerdiği antioksidan özelliği sayesinde bir çok kimyasal maddenin vücuttan atılmasını sağlar.

Zeytinyağı: vücut açısından önemli olan yağ asitlerini içeren zeytinyağı ve susam yağı, doymamış yağ asitlerinden oluşmaktadır. Doymamış yağ asidi bakımından zengin olan zeytinyağı, hücre zarlarının oluşmasına yardımcı olur.

Ceviz: cilt konusunda oldukça faydalı olan omega 3 yağ asitleri, ceviz de bol miktarda bulunmaktadır.

Limon suyu: beyazlatıcı özelliği sayesinde limon suyu, güneş lekelerinde ve kırışmış ciltler üzerinde oldukça etkili olan limon suyunun, bazı kişiler de alerjik reaksiyonlar gösterdiği bilinmektedir. Bu nedenle limona karşı alerjisi olanlar dikkatli olmalıdır.

Karpuz: kabuğunda bol miktarda bulunan A,B ve C vitaminleri bulunan karpuz kabuğunun yüze sürülmesinde oldukça fayda vardır.

Az yağlı süt ürünleri: akne tedavisi uygulanan kişinin süt tüketmesi kesinlikle önerilmez. Ancak süt içerisinde bulunan A vitaminine ihtiyaç duyan cildimiz için az yağlı süt ve süt ürünleri tüketilmesinde sakınca yoktur.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.