Lazer Epilasyon Leke Yaparmı

Reklamlar

Lazer Epilasyon Leke Yaparmı

Epilasyon yaptıranlar cildinde leke oluşmasından korkarlar ve benim arkadaşım geçenlerde epilasyon yaptırmak için gittiğinde uzman arkadaş kendisine yaz aylarında epilasyon yaptırma cildinde lekeler var bunlar daha da belirgin hale gelir demişti. Oda o yüzden vazgeçti ve benim arkadaş erkek onu da belirteyim arkadaşlar.

Burada yazacaklarımız sanırım bayanlarla ilgili çünkü bu yazıyı internet üzerinde araştırma yaparak buldum ve sizlerle paylaşıyorum.

Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 – 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Lazer epilasyonda soğutma sistemi olmayan eski model lazer epilasyon cihazlarında ise ışığın cildin üst tabakası olan epidermisteki melanin pigmentleri tarafından tutulmasından dolayı ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali her zaman mevcuttur.

Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden lazer epilasyonda yanık riski çok daha azalmaktadır. Aleksandrite tipi lazerler epilasyon cihazları ile kalıcı yanık izi kalması çok nadir ve kullanım hatasına bağlı bir komplikasyondur.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.