Erkeklere Özel Cilt Bakımı

Reklamlar

Erkeklere Özel Cilt Bakımı

Yazdık yazdık hep bayanlara yazdık ama hiç erkekler için cilt bakımından bahsetmedik. Hemen belirtmeliyim ki erkeklere özel cilt bakım ürünleri de var erkeklere özel cilt maskesi de var arkadaşlar. Bizler daha çok bayanlar cilt bakımı ile ilgilendikleri için erkekler için doğal cilt bakımı hakkında pek bilgi yazmadık.

erkeklere-ozel-cilt-bakimiSonunda dedikki bayanlar hep güzel hep bakımlı ama erkekleri görüyoruz bayanların yanında sönük kalıyorlar ve kendilerine hiç bakmıyorlar. Bizde bu amaçla erkekler içinde birşeyler yazalım istedik.

Günlük bakım nasıl olmalıdır:
Erkeklerin her gün tıraş olmaları, bir bakıma ciltlerindeki ölü deri tabakasının temizlenmesini sağlar. Hücre oluşumu ve cildin yenilenmesini canlandırır. Ancak yüzlerinin üst kısmındaki deri tabakası soyulmadığı için zamanla sertleşerek matlaşır. Bu nedenle yüzün tıraş olmayan bölgelerinde ( alın, göz kenarları ve yanak üstü) Meyve asitleri (AHA) içeren ürünler kullanılması, cildin tazeliği korur, canlandırır.

Yağlı ciltler için

* 1 su bardağı kaynatılmış ılık su içine bir çay kaşığı kekik atın. Bardağın üstünü kapatın. 3 dakika bekleyin. Karışımı, süzgeçten geçirip bir cam kaba alın. Buzdolabınızda dursun. İstediğiniz zaman tonik olarak kullanın.

Normal ciltler için

* 1 su bardağı kaynatılmış ılık su içine bir tutam ıhlamur atın. Çünkü ıhlamurun yatıştırıcı etkisi var. Bardağın üstünü kapatın. 3 dakika bekleyin. Karışımı süzgeçten geçirip bir cam kaba alın. Buzdolabınızda dursun. İstediğiniz zaman tonik olarak kullanın.

* Aynı şekilde üstteki ıhlamur-su karışımına, 3-4 tane karanfil ve çay kaşığı tarçın ekleyerek de yeni bir tonik yapabilirsiniz.
Nemlendirici

* Aslında en iyi nemlendirici, içme suyu. Günün her saatinde istediğiniz sıklıkta yüzünüze sürebilirsiniz. Ayrıca meyveler çok iyi nemlendirici görevi görüyor. Kayısı ve şeftaliyi püre olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Çok iyi nem verir.

* En güzel nemlendirici ise kavun. Kavunu ezip püre haline getirdikten sonra 5-10 dakika yüzünüzde bekletin. Sonra içme suyuyla yıkayın.

Göz Maskesi

* Gözlerin çevresine süt kreması sürün. 5 dakika bekletin ve ıhlamurlu toniğinizle ya da içme suyuyla silin.

Karışık başka tavsiyeler

* Bir kaşık ekmek mayası
1 kaşık içme suyu
Karıştırıp (göz çevreniz dışında) yüzünüze sürün. 5 dakika beklettikten sonra içme suyuyla yıkayın. Bu maskeyi herkes cilt bakımı için uygulayabilir.

* Bir avokado
Avokadoyu, 1 hafta oda sıcaklığında bekletin. Böylece olgun hale gelecektir. Ezerek püre yapacağınız 1 avokadoyu yüzünüze maske yapın. 10 dakika beklettikten sonra içme suyuyla yıkayın.

* 1 çorba kaşığı kepek unu
Birkaç damla içme suyu
Yüzünüze 5 dakika bekletip içme suyuyla yıkayın. Zararsız, alerjisiz bir peeling etkisi yapıyor. Kepek unu, minik kırışıklıklara, ölü hücrelere karşı çok etkili.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.