Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Geçer

Reklamlar

Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Geçer

Dudak üstünde oluşan kırışıklar genelde bayanların korkulu rüyasıdır ve bu kırışıklardan kurtulmak için ne yapmak gerekir bu yazımızda bunu sizlerle paylaşacağız arkadaşlar.

Dudak üstü kırışıkları tedavisi Suna Dumankaya çözümleri ile bu yazımızda olacak.

Suna Dumankaya dudak üstü kırışıklıkları
Dudak üstü kırışıklıkları bitkisel çözüm

Haftada bir gün elma suyu ile tüm yüzünüze kompres yapın ve yüzünüzü yıkamadan yatın. Elma suyunu ertesi sabaha kadar cildinizde bekletin. Sabah yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Dudak Üzerinde Oluşan Kırışıklıkların Nedeni

Yüzümüzde oluşan kırışıklıklar yaşlanmanın ilk belirtileri olarak algılanabilir. Kırışıklıklar genel olarak vücudumuzda bulunan belirli proteinlerin ve asitlerin azalması neticesinde ortaya çıkmaktadır. vücudumuzda doğal olarak bulunan hyaluronik asit, elastin ve kolojen cildimizin elastik olmasını ve kırışıklıkların oluşmasını engellemektedir. Bunlarda yaşanacak azalmalar kırışıkların önünü açmaktadır.

Peki, bu kırışıklar neden özellikle üst dudak bölgesinde oluşmaktadır? Yüzümüzün belirli bölgelerinde bulunan deri diğer bölgelere oranla daha incedir. Doğal sebeplerin dışında yüzümüzle yaptığımız mimikler ve ifadeler zamanla bu kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Bunun haricinde aşırı güneşe maruz kalma, sigara kullanımı, hava kirliliği, çok kuru hava gibi çevresel faktörlerde dudak üstü kırışıklıkların oluşmasını hızlandırmaktadır.

Dudak Üstü Kırışıklıkları İçin Tedavi Yöntemleri

Cildin Nemlendirilmesi

Cildin periyodik olarak nemlendirilmesi üst dudak çevresinde oluşan ya da oluşacak olan kırışıklıkların azaltılması adına atılacak ilk adımlardan biridir. Güzel bir nemlendirici kullanabilir ve gün içinde yeterli miktarda su içerek bu kırışıklıkların daha az görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

Yüz Egzersizleri

Düzenli bir şekilde belirli yüz egzersizleri yapmanın dudak üstü kırışıklıklarını azalttığı bilinmektedir. Bu hareketleri düzenli olarak yaptığınızda görünümleri silikleşecektir. Ayrıca badem yağı ve vitamin E yağı kullanmanız iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Cildinizi Koruyun

Herkesin bildiği gibi güneş ışığına çok fazla maruz kalmak cildimize ciddi zararlar vermektedir. Güneşlenecekseniz mutlaka yüksek koruyuculu güneş kremleri kullanın. Güneş sonrası iyi bir nemlendirici ile dudak çevrenize masaj yapın.

Dinlenin

Günde en az 7 saat uyumak cildimiz, vücudumuzun geri kalanı ve ruh sağlığımız için gereklidir. Uyku size tazelik vermekle birlikte cildimizin görünümünde belirli bir iyileştirme sağlayacaktır. Aşırı stres kırışıklıkların oluşumunu hızlandırmaktadır. İyi uyku ve stres yönetimi yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olacaktır.

Estetik Cerrahi

Dudak üstü kırışıklıları için bahsi geçen evde tedavi yöntemleri dışında günümüzde estetik operasyonlarda yapılabilmektedir. Yüz gerdirme, botoks, cilt dolguları, peeling ve diğer estetik müdahaleler ile kırışıklıklar giderilebilmektedir.

Dudak üzerinde oluşan çizgi ve kırışıklıklar için Suna Dumankaya’nın tavsiye etmiş olduğu formülü sizlerle paylaşıyorum

Haftada birgün akşam yatmadan önce tüm yüzünüze elma suyu ile kompres yaptıktan sonra yüzünüzü yıkamadan yatın.

Elma suyu ertesi gün sabaha kadar yüzünüzde beklesin. Sabah kalktığınızda yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Suna Dumankaya

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.