Çilleri Giderici Maske

Reklamlar

Çil Giderici Maskeler

Çilleri yok etmek için çok çeşitli maske tarifleri veriliyor ama biz önceki yazılarımızdan farklı olarak bu yazımızda çilleri giderici maske tarifi anlatacağız.

cilleri-giderici-maskeÇiğ sütü alın (Bu süt 1 çay bardağı kadar olmalıdır) için bir salatalığı soyun ve doğrayın. 2 Saat kadar bekleyin ve bu karışımı süzün. Tabi içerisindeki salatalıkları ezin ki iyice süte karışssın. Sonra bu süzülen sütü pamuk yardımıyla cildinize sürün. Sürdükten sonra yarım saat bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı 15 gün yapın. Tabi aynı zamanda her sabah ve akşam yatmadan önce gül suyu ile cildinizi temizlemeyi unutmayın.

Çiller İçin Tonik

Keten tohumu kaynatılır suyu ile cilde masaj yapılır çillere ve lekelere maske olarak uygulanır.
Herhangi bir kreme birkaç damla limon suyu ekleyip cilde sürün. Lekelerin oluşmasını engeller.

Çiller İçin

100g beyaz barbunyayı 1 gece önceden ıslatıp ertesi gün haşlayın. Süzün. Elde ettiğiniz suyu en az 1 hafta cildinize uygulayın. Sıvıyı dolapta muhafaza edin.

Çilleri ve Sivilceleri Gideren Maske

GEREKLİ MALZEMELER :
* 2 avuç kabuksuz badem,
* 1 adet yumurta akı,
* 1 çorba kaşığı süzme bal,
* Yeteri kadar gül suyu.

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bademleri döverek, un haline getirin. Bal ve yumurta akını da ilave edip, iyice karıştırın. İçine krem haline gelene kadar gül suyu ilave edin. Göz ve dudak çevresi hariç cildinize sürüp, 15-20 dakika beklettikten sonra, ılık su ile yıkayın.

MASKENİN FAYDALARI : Ciltte oluşan sivilceleri ve sivilce lekelerini yok eder. ayrıca çillerin yok edilmesinde çok etkili bir maskedir.

Reklamlar

"Çilleri Giderici Maske" için toplam 2 yorum yapmış

  1. melike   28 Temmuz 2015 at 11:58

    deneyip faydasını gören yok muu

  2. nil karaca   26 Haziran 2013 at 11:46

    çok beyendimmmmm

Leave a Reply

Your email address will not be published.