Bronz Teni Korumak İçin Öneriler

Reklamlar

Bronz teni korumak için ne yapmalı diye düşünürken sizleri de bu konuda bilgilendirmek istedim sevgili dostlar. Sizde bronz ten rengimi korumak istiyorum neler yapmalıyım diye düşünüyorsanız işte sizlere tavsiyeler arkadaşlar.

bronz-tenDuş alırken cildinizi nemlendirin

Güneş ışınlarının etkisinden nem kaybeden cildiniz için, duş alırken daha fazla kurumaması için mutlaka nemlendirici özelliği olan duş jelleri kullanın. Cildinizin bazı bölümleri soyulmaya başladığında peeling görevi gören duş jelleri ile peeling uygulayın.

Yenileyici bakım

Kendinizi biraz şımartın ve hem yüzünüze hem de dekoltenize özel bir bakım uygulayın. Güneşin yol açtığı olumsuz etkiler ve nem kaybına karşı E vitamini kullanabilirsiniz. Bu vitamin cildin nem oranını dengelerken aynı zamanda serbest radikallere karşı de korur. Aynı zamanda hücrelerin ve dolaysıyla cildin kendini yenilemesini sağlar. Bu arada saçlarınıza da bakım uygulamayı ihmal etmeyin.

Göz maskeleri ile kırışıklara veda edin

Göz altını canlandırmak için sunulan özel bakım pedleri bulunuyor. Bu pedler temizlenmiş cilde uygulanıyor ve 20 dakika bekletiliyor. Dikkat: Pedler günlük bakım kreminin yerine kullanılamaz. Sadece krem yapılan bakımı destekler.

Parlak bir cilt için yumuşak temizlik

Makyaj kalıntılarını ve kiri bir temizleme losyonu ile temizleyin. Ardından cildinizi su ile tekrar yıkayın. Eğer cildinizde lekeler görüyorsanız mutlaka peeling uygulayın. Bu ölü hücreleri temizler ve bronzlaşmış bir alt katmanı ortaya çıkarır. Vücudunuzu hafif kurulayıp kremlenmeyi unutmayın.

Duş aldıktan sonra havlunuza sarınıp fazla bastırmadan vücudunuzdaki ıslaklığı hafifçe alın. Burada en önemli faktör cildin nemini dengeleyebilmek. Bunun için nemlendirici vücut losyonları ve After – Sun ürünleri kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.