Samsung Galaxy Gear Smartwatch Fiyatı Özellikleri Hakkında Herşey

Reklamlar

Samsung Galaxy Gear Smartwatch Fiyatı Özellikleri ve Hakkında Herşey

Burada yazacaklarımız sanırım sizlerin bilmek istediğiniz herşeyi anlatmış olacak. Akıllı saatler yakında her tarafı kasıp kavuracak gibime geliyor ama henüz değil daha çok geliştirilmeli bence.

Samsung yapınca güzel yapıyor ben sadece bilgisayarlarını sevmiyorum onuda geliştirirler umarım ama cep telefonları harika mesela.

samsung-galaxy-gear-saatGalaxy Gear Samsung tarafından modifiye edilmiş bir Android işletim sistemiyle çalışıyor ve 1,63 inç AMOLED ekranından 320×320 piksel çözünürlük sunuyor. “Olayı ne?” diye sorduğunu duyar gibiyiz: Gear akıllı telefonunuza Bluetooth Smart (düşük enerji tüketimi) ile bağlanarak e-posta, sosyal medya, SMS ve arama bildirimlerini almanı sağlıyor.

Telefonuna bağlı olduğu takdirde, mikrofonu ve hoparlörü sayesinde Gear ile gelen aramaları yanıtlayabilirsin. Ayrıca Samsung’un S Voice uygulaması da önyüklü olarak geliyor, bununla da konuşarak mesaj yazabilir ve gönderebilirsin. Yine bu uygulamayla alarm kurabilir, hava durumunu kontrol edebilirsin. Genel olarak Gear, telefonuna bağlanarak, telefonunu cebinden çıkarmadan onun üzerinden işlem yapmanı ve bu şekilde zaman kazanmanı sağlıyor. İşlerin daha kolay olmasından kimse şikayet edemez değil mi?

800 MHz işlemci ile çalışan Galaxy Gear 4 GB dahili depolama alanına sahip. Ayrıca aynı anda en fazla 10 uygulamayı saatte barındırmana izin veriyor. Bu sayıya önyüklü uygulamalar dahil değil. Bir de 512 MB RAM’i var.Galaxy Gear’ı koltukların arasına kaçmayan meyilli olan günümüz akıllı telefonlarını bulmak için bile kullanabilirsin. Gear ile telefonun biplemesini ya da müzik oynatmasını sağlayabiliyorsun.

samsung-akilli-saat720p video kaydedebiliyor

Galaxy Gear’ın bir de 1,9 MP’lik bir kamerası var. Bu kamera ile manzara gibi egzotik fotoğraflar yerine daha çok “anı yakalama” odağında kareler çekerken verim alabiliyorsun. Ancak bu mini kamera ile 720p (HD) video kayıt edebiliyorsun. Yani öyle tahmin ettiğin gibi işlevsellikten uzak bir kamera değil.

samsung-galaxy-gear
Uyumluluk, fiyat ve tarih

Şimdi sana kötü bir haber vereceğiz; Galaxy Gear yalnızca Note 3, Note 10.1 ve Galaxy S4 ile kullanılabiliyor. Galaxy S4 kullanıcılarının saati kullanması için önce Android 4.3 güncellemesini yüklemeleri gerekiyor.

ABD fiyatı 299 dolar olarak açıklanan saatin Türkiye’de 1000 TL civarında satışa sunulması bekleniyor. Galaxy Gear, 25 Eylül’de 140 ülkede kullanıcılara sunulacak.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.