Samsung Galaxy Gear Fiyatı ve Özellikleri

Reklamlar

Samsung Galaxy Gear Fiyatı ve Samsung Galaxy Gear Özellikleri

Birde bu çıktı işimiz gücümüz yokmuş gibi akıllı saatler çıktı piyasaya arkadaşlar. Ekran küçük olduğu için neyin bilgisine bakılacak anlayamıyorum ama yakında bunun da tutkunları çıkacak ve oluşacaktır. Ben kendim sevmesem de ilgilenen arkadaşlar için bilgileri vereyim.

samsung-galaxy-gearSamsung Galaxy Gear Türkiye fiyatı 1000 TL olacakmış arkadaşlar şimdiden söyleyeyim ama Türkiye gibi bir yerde satar mı orasını bilmiyorum.

Gelecek yıllara damga vurması beklenen giyilebilir teknolojiler, akıllı saatlerle popüler hale geliyor. Dün Samsung’un Berlin’de tanıttığı Galaxy Gear modeli ile akıllı telefonların kullanım alışkanlığı tamamen değişmeye hazırlanıyor.

Bu yeni dönemde akıllı telefonlar ile yapılabilecek birçok işlem akıllı saat ile gerçekleştirilebiliyor ve telefondaki tüm bildirim saat üzerinden takip edilebiliyor. ABD fiyatı 299 dolar olarak açıklanan Samsung Galaxy Gear’in Türkiye’ye bin TL’ye geleceği belirtiliyor.

GALAXY’SİZ ÇALIŞMIYOR

Akıllı saatler, akıllı telefonlarla beraber çalışabilecen cihazlar olarak kullanıcılara sunuluyor. Yani Samsung Galaxy Gear’da SIM kart yuvası olmadığı için ayrı bir şekilde kullanılamıyor. Cihazda bulunan Bluetooth ile akıllı saat kullanıcıların sahip olduğu akıllı telefona bağlanıyor. Bu bağlantıdan sonra akıllı telefondaki tüm bildirimler, sosyal ağlar, e-posta ve daha birçok akıllı saate uygun uygulama Galaxy Gear ile takip edilebiliyor. Bu yüzden akıllı saat teknolojisi kullanıcıları akıllı telefon ekranından ayırıyor ve akıllı saat ekranına yöneltiyor.

Samsung Galaxy Gear ile kullanıcılar artık akıllı cihazlarına daha hızlı ulaşma imkanı sağlayabilecek. Akıllı telefonlar artık cepten veya çantadan çıkarılmadan bir kol hareketiyle kontrol edilebilecek. Galaxy Gear’ın kayışında bulunan mikrofon sayesinde telefon görüşmelerin akıllı saatten de yapabilmek mümkün. Akıllı telefonlara gelen çağrılar, Galaxy Gear üzerinden cevaplanarak, sadece akıllı saat üzerinden konuşabiliyor. Telefon rehberine de erişebilen Samsung Galaxy Gear ile arama yapabilmek ve kısa mesaj gönderilebiliyor. Öte yandan Samsung Galaxy Gear, Samsungun Galaxy serisindeki bazı akıllı telefon modelleriyle sınırlı durumda. Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 3, Samsung’un akıllı saatiyle kullanılabilen cihazlar arasında yer alıyor. Yani Apple ve HTC başta olmak üzere tüm markaların akıllı telefonları Galaxy Gear ile kullanılamıyor.

Reklamlar

"Samsung Galaxy Gear Fiyatı ve Özellikleri" için toplam 2 yorum yapmış

  1. Nazlim K   04 Kasım 2013 at 22:07

    Tabiki hayır arkadaş. Tam emin değilim ama telefon ile beraber çalışan bir sistem bu.

  2. gediz   04 Kasım 2013 at 22:05

    peki telefonumuzu evde bırakıp galaxy gear ımızı yanımıza alırsak yinede aramaları fln cevaplayabiliyormuyuz

Leave a Reply

Your email address will not be published.