Samsung Exynos 64 Bit İşlemci İle daha Güzel Olacak

Reklamlar

Samsung Exynos 64 Bit İşlemci İle daha Güzel Olacak

samsung-64-bitTeknoloji yarışında geride kalmayı istemeyen Samsung iphone telefonlarda 64 bit işlemci olduğunu görünce zaten çalışmalarına başladığı 64 bit işlemci için daha hızlı davranmaya başladı. Yakında üretilecek tüm telefonlarında bu işlemci görev yapacak.

Kore’den gelen son haberlere göre Samsung’un yeni akıllı telefon ve tabletlerinde yeni geliştirilen 64 bit Exynos işlemci görev yapacak.

Apple’ın 64 bit işlemciye sahip yeni iPhone 5S modelinin ardından diğer üreticilerinde 64 bit işlemciye geçmesi bekleniyor. Samsung ise kendi 64 bit işletim sistemini üretmek için çalışmalarını sürdürüyor. Kore’den gelen son haberlere göre Samsung, 64 bit tabanlı işlemcisini geliştirmede sona doğru yaklaşıyor.

8 çekirdekli çip sette 4 adet yüksek performanslı Cortex A57 çekirdeği ve 4 adet enerji tasarruflu Cortex A53 çekirdeği görev yapacağı işlemci gerçek 8 çekirdekli çip set olacak. İlk 64 bit destekli işlemciyi Apple iPhone 5s ve iOS 7 işlemcisiyle birlikte kullanmaya başladı. Android ise Linux alt yapısı sayesinde 64 bit işlemcilere ilk çıktığı günden beri destek veriyor. Kim bilir belki de Samsung sürpriz yaparak Galaxy S5’de 64 bit işlemciyle karşımıza çıkabilir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.