Kova burcu şubat 2010

Reklamlar

Kova burcu 2010 şubat – Kova burcunda doğan kova burcu erkeği ve kova burcu kadınını 2010 şubat ayında ne gibi değişmeler bekliyor. Buyrun;

Aşk ve İlişkiler

Çatışmak mı yoksa uzlaşmak mı? İşte bütün mesele bu

20 Aralık tarihinden bu yana, Aslan burcunda geri hareketini sürdüren Mars gezegeninin etkisinden sürekli söz etmekteyim. Çünkü hala bu yansımanın gerilim içindeyiz. Uzun süredir devam eden ilişkiniz başta olmak üzere, ilişkinizdeki ortaklık duygunuz, evlilik hayatınız, seçilecek eş, yakın ve samimi dostluklar, hak, adalet, hukukla ilgili konularınız(evlilik veya boşanma), çiftler arasındaki uyum ve uyumsuzluklar. Gördüğünüz gibi Mars geri hareketi siz Kovaları birebir ilgilendirmekte. Peki bu dönemde ne gibi psikolojik etkiler görülür onlara bakalım. İlişkinizi ilgilendiren mevzularda başkalarının onayına ihtiyaç duyabilirsiniz. Hareketleriniz kısıtlanabilir. Tek başına kaldığınızı hissedebilir, kendi kendinizle mücadele edebilirsiniz. Sinirli tepkiler gösterebilirsiniz. Kendinizden şüphe edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamakta zorluk çekebilirsiniz. Saplantılı, aşırı gururlu, kibirli, kendini beğenmiş davranabilirsiniz. Ki bu etkiler, on iki burcun tümünde aynıdır. Yalnız konular farklıdır. Sizin ilişkinizle yakından alakalı iken, bir başka burcun maddi alanlarında sorun çıkardır. Fakat ne olursa olsun etkiler birbirine benzer. Sıra dışı davranışlar gözlemlenir, kendi içinize dönerek olayları gereğinden fazla abartmanız mümkündür. Peki neler yapılmalıdır? Öncelikle beraberliğinizle ilgili mevzularda eksikler veya sorun yaratan noktalar gözden geçirilmelidir. Yenilik anlamında herhangi bir karar alınmamalı beklemede kalınmalıdır. Kısaca her durum ölçüp biçilmelidir. Sabırsız olunmamalı, inatçı davranılmamalıdır. İlişkinizin niteliği, süresi, aranızdaki sevgi birliğine göre sorunları tartışmak yerine, soruna yol açan noktalar tespit edilmeli ve bunlar üzerinde her iki taraf da yüzleşmelerde bulunmalıdır. İlişkisi yeni başlayanlar veya ilişkisinde sorun olanlar bu etki altında sakin olmalı, meydana gelen gelişmelere, değişen koşullara temkinli yaklaşmalıdırlar. Kısaca bekleme süresince olaylar kendi akışında değerlendirilmelidir.

Arkadaşım olur musun?

10 Şubat tarihine kadar burcunuzda ilerlemesini sürdürecek Venüs gezegeni, sizler açısından ilişki konusunda gayet olumlu bir etkidir. Yeniye yer açabilmek adına, eskilerin devre dışı kalması veya ilişkinizde yaşadığınız sorunların gözden geçirilerek bundan sonrası adına yeni bir sayfa açılması bu süreçte mümkündür. Burada söz konusu olan, yaşanmış ve bitmiş durumları deşelememek ve önünüzdeki yeni yol için harekete geçmektir. Bu süreçte bağımsızlık olgunuz ön planda yer alacağı için, tüm sınırlamalar ve dayatmalardan uzak durmaya çalışmanız doğaldır. Yasaklar kurallar içinde yaşamak yerine, kendinize yeni bir dünya kurarak, ilerlemek çok daha mantıklıdır. Sizin düşünceniz, tarafsız bir şekilde herşeyi gözlemlemek, kimi zaman duygularınızı gizlemek kimi zaman sempatik bir şekilde ifade etmeye çalışmaktır. Eğer durmuş oturmuş bir ilişkiniz varsa bu süreçte başkalarıyla temasta bulunsanız dahi, bu bir ihanet anlamına gelmez. Fakat eski yaşanmışlıklar hatırına bazı kişileri arayıp sormanız, hatta kimi zaman bir araya gelerek geçmişten söz etmeniz mümkündür. İlişkisi olmayanlar ise bu dönemde aşkta şanslı olacakları için ,karşı cins üzerinde zaten etkili olmaları kolaydır. Bu etki ise, yeni tanışmalara ve yeniden anlaşmalara vesile olabilir. Burcunuzun en özgür kişilerinde ise, bu enerji, yeni insanlara, deneyimlere açık olma zamanı anlamındadır. Bu etki sizin fiziksel görünümünüz açısından da destekleyicidir. Bu dönemde a dan z ye kendinize daha fazla dikkat edebilir, gözlerin üzerinizde olmasından zevk duyabilirsiniz. Yine bu uzun seyirde dostça paylaşımlarda bulunmak, kimi zaman yeni bir aşkın doğmasını sağlayabilir. Aslına bakacak olursak, ilişkiniz olsun veya olmasın, bu dönemde sizin gönlünüzü fethetmenin yolu öncelikle kafanıza hitap edebilmektir. Zihinsel anlamda, karşınızdaki kişiyle bağ kurabiliyorsanız, onu çekici bulmanız ve bunun devam etmesi halinde ilişkiye dönüşmesi mümkündür.

Renk ve ahenk

10 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak aşk evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin burcunuzdaki güçlü desteği altında, dış dünyada kendinizi özgürce ifade edebilir, farklı düşüncelerinizle, ilginç ve sıradışı fikirlerinizle ilgi odağı olmayı başarabilirsiniz. Hatta siz her zaman, bu yönünüzle, çoğu kişi tarafından oldukça fazla kıskanılırsınız. İşte bu dönemde bir kez daha bu özelliklerinizle dikkat çekecek ve insanlar sizi sıradışı veya tuhaf bulsalar da, sayenizde hayata daha farklı bakmayı öğreneceklerdir. Bulunduğunuz her ortama öyle renk ve öyle ahenk getirirsiniz ki, bazıları yok canım olmaz öyle şey deseler de, sonunda sizin söylediklerinizin ne kadar doğru olduğunu anlayabilirler. Bu süreçte birlikte olduğunuz veya olacağınız o özel kişiye kendinizi olduğunuz gibi göstermek ve düşüncelerinizi en yalın biçimde yansıtmaktan hoşlanabilirsiniz. Yani birileri mutlu olsun diye değil, siz nasıl mutlu olabilirsiniz konusu daha önemli hale gelebilir. Özgür ifadelerinizle üzerinizde hiç kimsenin kontrol kurmasına izin vermemeye dikkat edebilir, size uymayan kişileri ise kafanıza takmadan yolunuzda ilerleyebilirsiniz. Bilgi sahibi olmak, kültürel açıdan kendinizi geliştirmek hoşunuza gittiği gibi, bütün bunları etrafınızla paylaşmak isteğiniz artabilir. Kendinizi sunuş biçiminize özel önem verebilir, zekanızla parlamak isteyebilirsiniz. İnsanların fiziksel durumunuzdan ziyade bu yönünüze değer vermelerini bekleyebilirsiniz. Son derece zeki ve uyanık bir şekilde hareket edebilir, aptallıklara tahammül göstermeyebilirsiniz. Çevrenizde seçkin insanların bulunmasından hoşlanabilir ve kendini iyi bir şekilde ifade etmiş, toplumda ön plana çıkabilmiş dostlarınızla bir araya gelmekten zevk alabilirsiniz. Kısaca bu dönem sizin için oldukça eğitici, kendinizi ifade etmek açısından son derece olumlu ve yeni başlangıçlar açısından gayet pozitif bir dönem olarak gözükmektedir.

İlişkinizle alakalı konularda ise dikkat edilmesi gereken en önemli husus, sadece kendi fikirlerinizi önemsemek yerine, karşınızdaki insanla kontak kurabilmek adına daha ılımlı davranmak, sorumluluklarınızın bilincinde olmak, onun da kendisini bu ilişki içinde ifade edebilmesine izin vermektir. Sorunlarında yanında olmalı, farklılıklarınızın ilişkinizi bozmasını değil, renklendirmesini sağlamalısınız. Bunu yapmadığınız takdirde bu beraberliğin sürmesi mümkün değildir. İlişkiniz olsun veya olmasın bu görüş içinde hareket etmeye çalışmanız gayet yararlıdır. Sabit fikirli olmayınız ve asi tavırlar tavırlar göstermeyiniz. Kimle beraber olduğunuzu ya da beraber olmak istediğinizi ve hangi seçimin sizin açınızdan daha gerçekçi olduğunu tespit etmeye çalışarak yolunuza devam ediniz.

İş ve Kariyer

Kendinizle tekrar el sıkışmalısınız

Evet gelelim asıl önemli konuya. Şubat yorumunuz içinde ele alınan kısa süreli gezegen seyirlerine bakarsanız, tümünün pozitif etkiler taşıdığını anlayabilirsiniz. Tabii ki bu durum sizler açısından gayet ferahlatıcı. Ben bu seyirleri yazarken inanın çok mutlu oldum. Bunların hepsine ne kadar ihtiyacınız olduğunu düşündüm. Ancak bu güzelliklerin yanı sıra dikkat edilmesi gereken ve bana göre Şubat ayını tüm burçlar açısından önemli kılan uzun vadeli en önemli yansıma ikinci yöneticiniz Satürn ile kariyer evinizin yöneticisi Pluto arasındaki zorlu görünümdü. Vaktiniz olursa diğer burçların yorumlarını da okursanız bu konunun üzerinde önemle durduğumu görebilirsiniz. Neden? Çünkü kısa süren güzellikler gelip geçicidir. Ancak ağır gezegenlerin transitleri uzun süreli ve kalıcıdır. Bu yüzden de dikkatlice gözden geçirilmeleri gerekir. Yıllık yorumlarda gerek Pluto Oğlak ve gerekse Satürn gezegeninin Terazi burcundaki etkinliğinin sizler açısından bir dönüşümün işareti olduğundan söz etmiştik. Satürnün bu geçişi boyunca kimilerinizi yüksek eğitim bazılarınızı ticari, uzak yolculuklar çoğunluğunuzu ise hayata bakış felsefenizi yeniden oluşturmak adına baskıda bulunacaktır.

Müdahalede bulunamadığınız veya bir takım nedenlerle bir türlü kurtulamadığınız bilinçaltınızda bastırdığınız ne varsa yüzeye çıkararak sizi gayet yavaş ancak olumlu manada arındırmaya başlayacaktı. Ancak bu arındırma tabi ki kolay bir şey değil, hatta oldukça zorlayıcıdır.Bazen bu zorlamayı bir şekilde kabullenir, hayatın gerçeği sayar, yolunuza devam edersiniz. Kimi zamansa baskılar karşısında duygusal ve ruhsal manada çökersiniz. Garip bir korku herşeyin üstüne bir sis bulutu gibi çöker. Sanki bilmediğiniz bir boşlukta tek başına yol alırsınız. Hedef yok, rota belirsiz, moral düşük. Bu durumda olan birey, ya aşırı tepkisel davranabilir, ya aşırı çalışabilir veya tam tersine mücadele etmeden rüzgarın önündeki yaprak misali savrulur. Kendini suçlar, yargılar, değersiz bulur, dışa karşı savunma duvarları örer. Fakat ördüğü duvarlar içinde kendi kendini yok etmeye başlar.

Oysaki yapılması gereken, öncelikle içinizdeki büyük gücün farkına varmanızdır. Bu gücün açığa çıkması için kendinize bir hedef koymanız gayet faydalıdır. Söz gelimi ortaklaşa sürdürülen faaliyetler işinize yaradığı gibi, eğitim hayatınızda psikolojik bir alana yönelerek de kendinizi dile getirebilirsiniz. Yurtdışına gidebilir orada araştırmalar yapabilirsiniz. Hukuk, din, felsefe konularında kendinizi geliştirebilirsiniz. Sizi fiziksel ve duygusal manada suistimal edebilecek kişilerden uzak durabilirsiniz. Üzerinizde otorite kurmaya çalışan kişi veya bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Ne durumda olursanız olun kendinizi mutlaka ifade etmelisiniz. Farklılıklarınızı ortaya çıkarmak için kısa süreli eğitimler görebilirsiniz. Başkalarıyla ortak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Çeşitli gruplara üye olabilirsiniz. Meditasyon, yogayla uğraşabilirsiniz. Kendinizi güçsüzleştiren bahaneleri ortadan kaldırmak için terapi görebilirsiniz. Çeşitli yardım kuruluşlarına üye olabilir, diğer insanlara elinizden geldiğince destek olabilirsiniz. Enerjinizi dışa yöneltecek sosyal ilişkilerinize ağırlık verebilirsiniz. İşte bütün bunlar size farklı dünyaların kapılarını açar. İçinizdeki asıl gücü ortaya çıkarır. İş hayatında ve özel yaşamınızda başarılı kılar. Kaldı ki Jüpiterin para evinizdeki güçlü seyri yeni kazanım olanakları getirici olduğundan Satürn-Pluto arasındaki bu güçlü görünümü kolayca aşarak kendi gerçek hikayenizi yazabilirsiniz. Bu yolda ilerlerken, toplum içindeki yerinizi ve otoriteyle olan ilişkilerinizi belirli bir sakinlik içinde sürdürmeye çalışmak gayet önemli. Kendi yetkilerinizi düşüncesiz ve hakimiyet kurmak adına kullanmamalı, mesleki olarak hayatta kalma mücadelesi verirken mantıklı düşünmeye çalışmalısınız. Bu süreçte ortaklık konusunda tekrar düşünmek ve birlikte çalıştığınız insanlarla ayrıldığınız noktaları tespit etmek olumludur. Hoşgörülü ve dengeli bir şekilde davranılması halinde sorunlar kolayca çözüme kavuşabilir.

Parasal konuları

Sürpriz paralar yolda 11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında kazanç evinizde seyrini sürdürecek Venüs gezegeni, gayet faydalı ve güçlü bir enerjidir. Bir kova için özgürlük hayatın merkezidir. O, daima kendi gerçeğini kendi başına yaratmak zorundadır. İçinizdeki özgürlük kıvılcımını büyütecek olan en önemli koşul değişim rüzgarlarına doğru yönünüzü değiştirmek olmalıdır. Eğer bunu yapamıyor iseniz bilin ki, başkalarının idaresi altında yaşamaya mecbursunuz. İşte Venüs Balık süreci sizin ham yeteneklerinizi güce dönüştürmenizi sağlayacak girişim ve yenilenme gücü getirebilir. Çevrenizle kurduğunuz özel ilişkiler size hem maddi hem de manevi açıdan zenginlik getirebilir. Karşınıza çıkacak fırsatlar gayet etkilidir ama dikkat etmeniz gereken konu, bunlardan zamanında yararlanmaktır. Maddi açıdan güçlenmeniz, yaptığınız bir çalışmanın karşılığını almanız, evlilik yoluyla paraya kavuşmanız mümkündür. Bu süreçte kişinin artan maddi geliri, harcamaya yönelik tavırlarını düzenlemediği takdirde zorluklara da neden olabilir. İhtiyacınız olsun veya olmasın bütçenizi sarsacak alışverişler yapmak, sırf farklılık yaşamak ve zorluklardan uzak durmak amacıyla bütçenizi sarsabilecek durumlara karşı dikkatli olunuz. Hani deyim yerindeyse küpleri doldurma zamanı diyebiliriz. Fiziksel açıdan güçlenmek veya kendinizi güzel, çekici görmek isteğiyle, bol para harcarken bulmanız mümkündür. Bu konuda iradenizi devrede tutabilirseniz hiçbir sorun kalmayacaktır. Maddi açıdan daha rahat yaşamanızı sağlayacak ikinci bir iş şansı yakalama yüzdeniz yüksektir. Kimileriniz bu süreçte birlikte oldukları kişiden finansal anlamda faydalar görebilirler.
17 Şubat tarihinde Jüpiterle yanyana gelecek Venüs, yukarıdaki etkilerin iki kat daha yoğunlaştırıcı, maddi anlamdaki sıkıntılarınıza deva bulabilmenizi sağlayıcı ilahi bir destektir. Nerden geldiğini veya nasıl geldiğini anlayamadığınız mucize haberler veya gelişmeler hakikaten rahatlatıcı ve umutlandırıcıdır. En azından yıllardır yöneticiniz Uranüsün Balık burcu seyri altında inişli çıkışlı bir grafik izleyen siz Kovalar için pozitif bir yansımadır. Jüpiter ve Venüs bu alanda son derece etkili iki büyük güçtür. Her ne kadar Satürn ve Mars gezegeninin geri hareketi zorlasa da, Venüs ve Jüpiterin bu etkisi, kendinizi harikulade hissetmenizi sağlayıcıdır. Parasal konularda, gerçekçi bir planlamada bulunmanın önemli olduğu bu ay, harcamalarınız konusunda dikkatli olmalı, ani kararlar vermemelisiniz. Sanatsal aktiviteler gelir getirici olabilir. Fakat genel anlamda fazla iyimser, hayali beklentiler içinde olmamak gerekir.

Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler :3-4-7-8-12-13-14-17-18-22-23
Zayıf Enerjili Günler :5-6-19-20-21-26-27
Aşkta En Şanslı Günler :22-23
Parada bereketli günler :15-16-17
Yeniay :12-13-14
(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :26-27
(Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Şubat ayının sizlere güzellik, şans, bereket ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yıldızların yaşam yolunuzu aydınlatması dileğimle

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Reklamlar

"Kova burcu şubat 2010" için yapılan yorumlar

  1. tarot kartları   20 Temmuz 2010 at 14:45

    astroloji ve tarota meraklı biri olarak sayfanızı çok beğendim teşekkürler 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.